ЗА COORD.EXE

Програмно обезпечаване на Геодезията.
j_top
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 9:48 am

ЗА COORD.EXE

Мнение от j_top »

Колеги някой правил ли е изравнение на геометрична нивелация с COORD.exe. Ако е правил нека сподели какъв е формата на DGN файла. Явно се различава от Т-планския.

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

Пиши на автора на програмата, може да ти отговори, мисля че има някакъв адрес за връзка, или програмата да не и изтекъл срока нещо такова май имаше.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

j_top
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 9:48 am

Мнение от j_top »

Колеги благодаря Ви за съветите. Оказа се че dgn файла не е толкова различен от т-планския. Всъщност се различават само по разтоянията . При т-плана разтоянията са в километри а при Coord са в метри. Програмката не е за пренебрегване - спестява много време.
Още веднъж благодаря на всички и Ви желая успех!

kgmgeo
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 3:11 pm

Мнение от kgmgeo »

Не знаех за съществуването на тази програма и ме заинтригува. Възможно ли е малко инфо: от кого е, платена ли е, различен формат ли са входните файлове, някакви впечатления...? Мерси предварително!

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Програмата е предоставена лично от автора и за публикуване на www.geodesy-bg.net.
Тук си има отделна тема:
http://geodesy-bg.net/forum/viewtopic.php?t=93

Според мен си заслужава да и се обърне внимание.

j_top
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 9:48 am

Мнение от j_top »

Няма различия в подготовката на DPI и KOR файловете от тези за Т-плана. Различието е в подготовката на DGN файловете и то само за разтоянията. При т-плана са в км. а при coord.exe са в м. Колега от Благоевград ми даде и по-новата версия coord2015.exe в която тази разлика в разтоянията е корегирана и всички файлове са като при т-план

kgmgeo
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 3:11 pm

Мнение от kgmgeo »

Мерси, прегледах темата, и пробвах програмчето - съвсем прилично си работи. Евала на програмиста!

Публикувай отговор