CAD Файл на MKAD

Решения на практически въпроси. Обмяна на опит и "know how".
smindi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:18 pm

CAD Файл на MKAD

Мнение от smindi »

HEADER
VERSION 4.00
EKATTE 72802
NAME c.’ЋЏЋ‹—ЂЌ…
PROGRAM MKADWIN V6.23
DATE 20.05.2009
FIRM ”Ё°¬ 
REFERENCE 4544750.000 9407550.000
WINDOW -1 8 54 41
COORDTYPE 1970,Ѓ «ІЁ©±Є ,K3
CONTENTS ALLK
COMMENT
END_HEADER


Това е началото на един Cad файла, направил съм го на MKAD.

Даваме го в общината и разбирасе ни го връщат:
"Това не трябва да е в К3, а в К5", ми казват те, а Аз (след пет минутно тъпо пулене):
"Ами то си е в К5, Вие не виждате ли координатите?"
Вобще не предполагах, че софтуера ще очаква от мен да отида на параметри---картни листове и да му задам зоната (мисля си, че един геодезически софтуер "трябва да знае къде се намира" ):D .

Незнам дали аз не бъркам нещо, ако е така Ви моля да ме светнете, или е пропуск на програмиста, но ми се случва за пръв път и за това реших да го споделя тук. Може да е от полза на някои колега!

ПП: Версията на MKAD не е последната, но други хора са виновни за това (пък и какво като не е)!

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

За жалост грешката е вярна! Между К5 и К7 има застъпване и по координати неможе да се определи зоната. Т.е. тези координати може да ти са за Бургаска или Варненска област, няма как да се отгатне. Между К3 и К9 няма застъпване и по координати може да се изведе зоната.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

smindi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:18 pm

Мнение от smindi »

Е мерси много!
Явно трябва да се внимава, когато се прави CAD файла.

kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

Това за застъпването е вярно, но в случая координатите са толкава на юг, че няма съмнение, че зоната е К5 (y започва с 9). Явно програмата трябва да предупреждава за такива явни грешки :wink:. Между впрочем, ако не беше въведена грешна зона, мкад щеще да определи правилно К5. За y под 4650000 е твърдо к5, а за y над 4690000 е к7. К3 и к9 не се застъпват координатно, но пък границата не е хоризонтална и пак е сложно определянето на зоната.

Публикувай отговор