Трасиране с TOPCON - подготовка на данните с TECS

Програмно обезпечаване на Геодезията.
mitak_
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 4:16 pm
Местоположение: бургас

Мнение от mitak_ »

Благодаря ти много,
ще пробвам както казваш,и ще пиша.Ако стане имаш една почерпка :D

ggineff
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 8:11 pm

Мнение от ggineff »

Проблема не е в пълните координати. Аз винаги използвам пълните координати. Програмата TECS има ръководство и там точно е описано как трябва да бъдат въведени данните и с какво разширение да бъде записан файла, след което се конвертира в друг формат от който се изпращат в тоталната станция. Трябва и да се видят настройките за предаване на данните в TECS и в тоталната станция, защото и по някога от това произхождат някой проблеми.
Успех!

19
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 10:18 am

Мнение от 19 »

Здравейте!
В какъв формат трябва да се трансферира файл с измервания с tecs, така че да излизат кодовете на точките в тплан (windows) коректно?

Mortum
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 9:01 am
Местоположение: Русе

Re: Трасиране с TOPCON - подготовка на данните с TECS

Мнение от Mortum »

След натискане на бутона конверт ми излиза текстовия редактор.Този фаил ли трябва да запиша като *.top?Защото програмата ми изписва грешка и не записва в изходната пътека.
Станцията която се мъча да подкарам е Topcon GST-105n

BORIS6713
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 9:35 am

Мнение от BORIS6713 »

колега Mortum работя със същият модел без никакви проблеми
ако не си се оправил [email protected]
Последно промяна от BORIS6713 на Съб Сеп 26, 2009 9:48 am, променено общо 1 път.

BORIS6713
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 9:35 am

трасиране с топкон

Мнение от BORIS6713 »

трасирам с топкон вече 6 месеца и нямам никакви проблеми ни с качване ни с сваляне на дани работил съм с още два вида станции но вярваите с топкона е най-просто ако някои има проблем да се обади [email protected]

Публикувай отговор