Некоректни фирми

Всичко, което не влиза в горните категории.
zapi
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 2:55 pm

Некоректни фирми

Мнение от zapi »

Здравейте,
колеги искам да предпазя и други колеги от две фирми, който са много некоректни и ще си загубите само времето нервите а и ще си чакате парите .
Работното време е по 13-14ч. без почивен ден въпреки че ти говорят друго, защото фирмата гони непосилни срокове за сметка на работното време и почивните дни(който просто липсват). Заплата ти обещават 2000 лв., което звучи добре но разхвърлено на 30-31 дни по 13ч. се пада на час скромната сума от 5,12 лв. Като равносметка миналият ден един разбрах, че за 1ч. тренъор на склош взема по 20 лв. час !!!
По повод на обява във http://www.jobs.bg това е МОНИ07 гр. Девин, с упрвавители Огнян Звездов и Светла Звездова.
Другара фирма е техен под изпълнител Астратранс гр. Варна там лицето е Пламен Николов.
Вие си преценете, но ако имах тази информация преди работата си стях нямаше да се захвана за всичко е виновен геодезиста при тях, по техни сметки с камионите им трябвало количеството да бъде двойно " не можеш да смяташ ".
Просто имайте едно на предвид ако ще се захващате с тях !

CANCEL
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 6:48 pm

Re: Некоректни фирми

Мнение от CANCEL »

За ЖП-линията Хармансли-Свиленград ли става въпрос ?

CANCEL
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 6:48 pm

Re: Некоректни фирми

Мнение от CANCEL »

Да допълня списъка с още една фирма:
Новако билдинг ЕООД - гр.Плевен
Те са под шапката на ПСТ-Плевен.
От 4 месеца съм при тях , все още нямам компютър, чакам някой в офиса да се освободи , че да мога да си върша работао.
Пътния им инжинер , не е чувал за Autocad или CIVIL - чертае с молив на листче , ползва справочници от преди 30 години.
Механизацията им е от миналия век.
Изискват да стоиш по 15-18 часа на обекта, въпреки , че работата ти е 2-3 и си я свършил.
Отдело , обектите са на 50 километра или повече от Плевен , а командировъчни няма и времето за пътуване не се смята за работно, а те иската в началото на работния ден на обекта .
Заокатите , не ги бавят , но искайте догоовреното да е в договора , ако случайно се объркате да почнете работа там, зщото обещават ДМС-та , ама ако не сотите извънредно не ви ги плащат. Казвам стоите , защото реално това се прави извънредно стои се , не се работи.

zapi
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 2:55 pm

Re: Некоректни фирми

Мнение от zapi »

да Харманли

CANCEL
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 6:48 pm

Re: Некоректни фирми

Мнение от CANCEL »

Даам , от Мони 07 ми счупиха телефона да ми звънят :)
По телефона ми обясняваха разни неща , аз като им казах че няма проблем , всичко което искат да се изпълни , за съответната сума и спряха. :) После ми звъннаха още един път да питат, дали не съм склонен на компромиси , аз им казах , че няма проблеми , стига да имам всичко черно на бяло и да ми пратят предварителен договор, от тогава ни вест ни кост :)
Момчето което им работи сега там ми беше колега на магистралата и ме информира стриктно за всичко преди интервюто :)

А за плевенската фирма Новако Билдинг , днес са сложили нова обява , с по-голяма заплата ;)
Ако няой се е заинтересувал , да се свърже с мен за подробности :) ама вече е по-поносимо , ако са навити да сключат договор за тази сума :)

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Некоректни фирми

Мнение от GeoRT »

Хайде да изтипосам и аз тука един негодник - Красимир Миланов.
Собственик е на фирма Крамекс-М. По някое време беше и шеф на БКС. Занимава се предимно с инфраструктура.
Виси ми с едни 1500.00лв от над две години. След изключително коректно отношение от моя страна, той прецени че иначе почти приятелските ни отношения се оценяват на посочената сума.
Ако се натъкнете на него - с едно на ум!

ван
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 4:07 pm

Re: Некоректни фирми

Мнение от ван »

Полезна тема.
Рядко пиша във форума, но не мога да пропусна една пътна фирма, достойно заслужила мястото си тук!

АБС-София
Асфалт Бетон София
.. и производни

Митко Колев дърпа конците. За него има достатъчно инфо в мрежата (бивш шеф на федерацията по гребане, прекратени договори с АПИ, присвояване на средства от федерацията ... и т.н.)

Ако решите да имате взаимоотношения с него - моят съвет е: договор и солиден аванс!

Преди време съм пуснал и тема с няколко бързи линка: http://geodesy-bg.net/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=579

още малко подправки към кашата:
http://www.mediapool.bg/losho-izpalneni ... 90975.html
http://www.rs-plovdiv.com/reshenia/1220 ... 1c0413.htm

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Некоректни фирми

Мнение от GeoRT »

Ще поизтупам темата от прахта.
За нищо на света не се ангажирайте с дейности за фирма ПОЛИ КА ЕООД http://www.polika.bg/!
Имат желанието да работят по значими инфраструктурни обекти и понякога успяват, но гарантирано всички техни подизпълнители биват измамени.
Потърпевши са и самите възложители.
Добронамерения ми съвет към всички колеги е да нямат каквито и да било отношения с ПОЛИ КА ЕООД без значение какви суми договаряте и колко сигурни сте в договорите си и актуването на дейностите си.
Поздрави.

Публикувай отговор