конвертор zem/cad за autocad

Програмно обезпечаване на Геодезията.
ggineff
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 8:11 pm

конвертор zem/cad за autocad

Мнение от ggineff »

Пробвах да инсталирам този конвертор: http://zenitgeo.com/cad-zem-autocad2010.html, който се инсталира, но няма никакви указания как се работи с него и къде да се намери след инсталацията в аутокада. Ака някой е работил с него да сподели мнение. Обикновенно зем и кад ги конвертирам в dxf с мкад, но там бягат координатите.

Chervenkov
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 6:26 pm

Re: конвертор zem/cad за autocad

Мнение от Chervenkov »

Само на една стара версия на мкад (кракната) "бягат" координатите - стават локални, но това лесно се оправя като се маркират всички обекти в аутокад и после се преместят по точка с реални координати.

matence
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 8:43 pm

Re: конвертор zem/cad за autocad

Мнение от matence »

До колегата "ggineff", изпратил съм ти лс с предложение за решение на въпроса ти!

Rosen
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 08, 2012 7:42 pm

Re: конвертор zem/cad за autocad

Мнение от Rosen »

http://apps.exchange.autodesk.com/ACD/e ... xport%3aen

Инсталира се в autocad 2014 и базираните на него продукти. Безплатен е и работи добре.

babayaga
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 12:29 am
Местоположение: София

Re: конвертор zem/cad за autocad

Мнение от babayaga »

Относно конвертора на Зенитгео - инсталира се, с командата netload зареждаш ConvertForAutocad-v0.dll. След това командите за четене са cadin и zemin.

ggineff
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 8:11 pm

Re: конвертор zem/cad за autocad

Мнение от ggineff »

Благодаря Ви за бързите отговори. Ще изпробвам различните начини за стартиране и ще видя кой е най-добър. За "бягането на координатите" в мкад имах в предвид, че в dxf ги дава без първите две или три цифри от пълните координати. Виждал съм кракната версия на мкад, която работеше под дос, но отдавна не съм виждал работещи компютри на дос.

ddabcd285
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 16, 2014 9:25 am

Re: конвертор zem/cad за autocad

Мнение от ddabcd285 »

Chervenkov написа:Само на една стара версия на мкад (кракната) "бягат" координатите - стават локални, но това лесно се оправя като се маркират всички обекти в аутокад и после се преместят по точка с реални координати.
Здравейте,

Може ли по подробно как се преместват всички обекти по точка с реални координати в Аутокад? Ползвам Аутокад Мап 2010.

За мен по ясно елементите се разпределят по лейъри с МКАД.

Благодаря,

Публикувай отговор