До къде я докарахме!

на геодезическа тематика.
mariozap
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:04 pm
Обратна връзка:

До къде я докарахме!

Мнение от mariozap »

Колеги пишиме тук по форумите това е хубаво но не е ли глас в пустиня!!!
Освен да си отговаряме на неща които всеки един от нас се е сблъсквал и нещата да си останат такива каквито са друго има ли?
Моето мнение е хубаво да направим една работеща гилдия която да защитава и да ни подкрепя а в действителност получаваме една камара втора камара и пари хвърлени за един два документа които така или иначе нищо не прави за нас?

Biliana
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:03 am
Местоположение: bg

Мнение от Biliana »

АБСУРД !!! Докато всеки един от нас не разбере, че за да си ГЕОДЕЗИСТ трябва да си завършил УАСГ не МГУ. Мислех да пиша още но е глас в пустиня :) Държа да знаете, че това е един от проблемите НИ, на които никой ГЕОДЕЗИСТ(УАСГ) не обръща внимание !!!

chocho79
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 4:25 pm

Мнение от chocho79 »

Biliana Абсурд е да мислиш,че само в УАСГ може да те научат на ГЕОДЕЗИЯ !!! Лично познавам лицензиран инж. ГЕОДЕЗИСТ който след завършването си на УАСГ не е знаел и бъкел що е геодезия и в последствие се е изградил като добър професионалист ! :D

mariozap
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:04 pm
Обратна връзка:

Мнение от mariozap »

Biliana написа:АБСУРД !!! Докато всеки един от нас не разбере, че за да си ГЕОДЕЗИСТ трябва да си завършил УАСГ не МГУ. Мислех да пиша още но е глас в пустиня :) Държа да знаете, че това е един от проблемите НИ, на които никой ГЕОДЕЗИСТ(УАСГ) не обръща внимание !!!

Къде са по-подготвени и къде не подготвени е друга тема давайте да коментираме темата по същество.

HaCko
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 7:04 pm

Мнение от HaCko »

Biliana написа:.....
То разбирането за Геодезия е далеч по зле... даже ако е човек от МГУ добре, като се сблъскаш с хора сбъркали професиите вече става страшно.......

ван
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 4:07 pm

Re: До къде я докарахме!

Мнение от ван »

mariozap написа:Колеги пишиме тук по форумите това е хубаво но не е ли глас в пустиня!!!
Освен да си отговаряме на неща които всеки един от нас се е сблъсквал и нещата да си останат такива каквито са друго има ли?
Моето мнение е хубаво да направим една работеща гилдия която да защитава и да ни подкрепя а в действителност получаваме една камара втора камара и пари хвърлени за един два документа които така или иначе нищо не прави за нас?
Първо се научи, как да пишеш :), после реви за права. Хубаво е да се запознаеш, как се използват "запетайките". В"е"рно, че не сме в литературен форум, но такива "възвишени" мисли с толкова малко граматика - не струват :)

x-corp
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 3:53 pm

Мнение от x-corp »

Biliana написа:АБСУРД !!! Докато всеки един от нас не разбере, че за да си ГЕОДЕЗИСТ трябва да си завършил УАСГ не МГУ. Мислех да пиша още но е глас в пустиня :) Държа да знаете, че това е един от проблемите НИ, на които никой ГЕОДЕЗИСТ(УАСГ) не обръща внимание !!!
ДА ДА ама НЕ, какво общо има това къде си си завършил с това какво ще стане от теб ???
Искам да попитам къде сте учили ? (макар че това е риторичен въпрос)

Защото изказвате мнение виждайки само едната страна на нещата, УАСГ, а има хора като мен който са завършили и двата университета и УАСГ и МГУ и всеки един от тях ме научи на различни неща.
АМА ако една диплома от УАСГ прави някого геодезист и той е абсолютно подготвен за работа и само и единствено това го прави добър и ценен кадър, просто да взема да си сменя професията!

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Re: До къде я докарахме!

Мнение от dangeon »

Едни, тежки, тежки мисли ме налегнаха като гледах как служител на Мапекс иска от служителка на СГКК-гр.София карта за достъп, отваря вратата на служебния вход, подпира я с чантата докато върне пропуска и после се шмугва през нея, там където уж само служители на агенцията трябва да влизат. И това при все цялата навалица от граждани в приемната и декларираните от Държавата усилия да се бори с корупцията. Що ще този човек да си влиза през служебния вход в Агенцията, все едно е собствената му фирма?!?

ван
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 4:07 pm

Re: До къде я докарахме!

Мнение от ван »

dangeon написа:Едни, тежки, тежки мисли ме налегнаха като гледах как служител на Мапекс иска от служителка на СГКК-гр.София карта за достъп, отваря вратата на служебния вход, подпира я с чантата докато върне пропуска и после се шмугва през нея, там където уж само служители на агенцията трябва да влизат. И това при все цялата навалица от граждани в приемната и декларираните от Държавата усилия да се бори с корупцията. Що ще този човек да си влиза през служебния вход в Агенцията, все едно е собствената му фирма?!?
На мен са ми отваряли по същия начин вратата, когато съм влачил документи и архиви, свързани с изработването на ККИР в София-град. Не работя в МАРЕХ, но не виждам нищо нередно в описаната случка. Личното ми мнение към структурата и обвързаността на фирмата с агенцията ще ги запазя за себе си :) , но коментара е неуместен :) Ако искате - да си пусна билетче за комисия за контактна зона...

По същество : Нормално е, един изпълнител на обществена поръчка , възложена от АГКК да получи достъп до служителите на АГКК по този начин. Ако фирмата или неин служител се възползва от описанато обстоятелство по друг начин и с други цели - това е недопустимо и абсурдно! Надявам се автора на мнението да поясни причината за "привилегирован" достъп (ако въобще е запознат). Работил съм с две фирми - изпълнители на ККИР в София-град. Смятам за нормална описаната случка.

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Re: До къде я докарахме!

Мнение от dangeon »

Пич, аз пиша за входа, който е от залата за получаване на готови документи, а не за онзи, който е от другата страна на агенцията, където има човек, който да контролира достъпа и е точно за такива случаи, за които пък ти пишеш. Ако бях видял човека да отиде на онзи вход, да обясни за какво е там, кой му трябва, да звънне по вътрешния телефон и тогава да му бъде разрешен достъпа, както правят всички обикновени граждани и правоспособни лица и аз ще счета случката за нормална. Ама да видя как смигва на служителката, посочва пропуска на врата й и това е всичко, ще ме извиняваш ама хич не ми е нормално.
И кои са тези поръчки на АГКК, които Мапекс още не е изпълнила и изпълнява, че нещо пазара на геодезически услуги ми се губи напоследък и не знам последните поне 2 години да има възлагани такива?

ван
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 4:07 pm

Re: До къде я докарахме!

Мнение от ван »

От същия вход съм вкарвал кашоните с анкети... ... било е по-близо до колата и от там сме "атакували"! За възложените поръчки в последните 2 години: ... примерно Мирково! Не ми стана ясно: разбра ли защо тези индивиди се шмугнаха по другия начин или просто те подразни случката, наблюдавайки я отстрани и коментирайки я, като един истински "пич" във форума (а не на място)?

Публикувай отговор