Оffset - почти като Off topic

Ако Ви се пише по каквато и да е тема, или искате да си говорите с някой, тук е мястото за спам.
Публикувай отговор
djaba

Оffset - почти като Off topic

Мнение от djaba »

Нямам какво да кажа, или поне, не нищо ново или интересно, а само искам да изрева, да скоча до тавана, да си блъсна главата в стената, след това да поблъскам други глави и так далее както казват руските другари.

А-а-а-а-а-а-а-а ....

омръзнА ми разни "кръжочници" да ни пращат файлове, в които регулацията е преместена на 10 или дваЕсе санта от имотна граница примерно, за да се "виждала" като се чертае. Естествено някои архитектчета не се и замислят като получат такова нещо и после що във вертикалната не е като при мен .... А? Ъ? Ми а де? Ми ъ? Изтрещявам!

На всичко отгоре днес щели да идват некви 42 градуса. Ще ги чакам в черен етикет и под климатика ....

kmh

Мнение от kmh »

Оцифрявянето на рег. план не е работа за художници!
1. Регулационния план не трябва да се оцифрява с дигиталициране!
2. Регулациония план трябва да се препроектира върху цифровия модел на кадастъра и най-добре от трасировъчните карнети, като се запазят ширини на улици и съвпаденията с границите на имотите.
3. Линиите от дворишната и уличната регулация просто трябва да се четаят два пъти по дебели и преди линиите от кадастъра. Тогава се виждат и двете.

djaba

Мнение от djaba »

То оцифряването - ясно! Въпреки, че понякога като се разминават линии и котировки .... ама остави това!

Представи си земеделски имот. С одобрен ПУП. Със сменено предназначение. Демек "от - до" всичко му е цифровизирано от на татко му мъдете още .... И изведнъж: прас един offset, щото нали да е по пригледничко и после същия файл с офсета тръгва по веригата .... Не един път, не два пъти, ..... е-е-е-еееее де!

5ko
Обратна връзка:

Мнение от 5ko »

Тези "кръжочници" що за специалисти са? Геодезисти? Архитекти?
А тези 42 градуса кой ти ги праща? Любка Кумчева? Или някоя пивоварна? Внимавай, това си е направо с код "червено"! ;)

djaba

Мнение от djaba »

42-та са директно от Bacardi distillery, а иначе става въпрос за геодезисти и така наречената "частна Агенция по ГКК". Който е от Пловдив ще се сети за коя фирма говоря.

Публикувай отговор