Въпрос относно софтуеър.
Здравейте,
имам следните 2 карти с хедъри съответно:
Карта 1:
HEADER
VERSION 2.00
EKNM XXXXX
NAME Ј°.Џ«®ў¤Ёў
PROGRAM CadIS
DATE 05.08.2003
FIRM ЉЂ ЊЋ„…Љ‘ …ЋЋ„
REFERENCE 4532000.000 8612000.000
WINDOW 5110.000 -3388.000 15763.000 9250.000
PLANDATA 31.03.2003
PLANNUMBER
PLANSIGN
COORDTYPE 1970, Ѓ «ІЁ©±Є
END_HEADER
Карта 2:
HEADER
VERSION 4.00
EKATTE XXXXX
NAME Ј°. ‘¬®«ї¬
PROGRAM €€‘Љ€ђ v.2.5.0
DATE 13.12.2010
FIRM ‘ѓЉЉ Ј°. ‘ЊЋ‹џЌ
REFERENCE 4474733.000 8598682.000
WINDOW 0.000 0.000 13664.308 24460.828
COORDTYPE 1970,Ѓ «ІЁ©±Є ,K9
CONTENTS ALLK
COMMENT
END_HEADER
Проблемът ми е че първата карта тръгва на софтуеъра ми, а втората не може да бъде разпозната, въпроса ми е как и с каква програма да отворя втората карта, така че да я запиша във формат като първата, че да мога да я използвам с моя гис софтуеър.
Благодаря Ви много !
Поздрави.
Въпрос относно софтуеър и карти.
В 4 версия на CAD има етажни схеми, допълнителни полета, имената на таблиците за имоти и поземлени имоти са малко променени. Ще има много загуби ако се конвертира към 2 версия. По добре да се потърси нова версия на модули за импорт към формати на ArcGIS, ако държи на тях, или колеги да и помогнат да конвертира през MKAD, CADIS, ACSTRE към DXF, но ще загуби табличната информация.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.
Здравейте на всички,
значи бях се съвсем объркала в началото за което много се извинявам, едната от тези две карти я имам в DWG формат и затова успях да я отворя с моята програма ArcGis, другата я имам само в CAD формат и затова съответно не тръгна. Господин geozemia много ми помогна като конвертира и двете карти във формат DWG, в понеделник се надявам да мога да ги отворя с ArcGis за да работя с тях, много Ви благодаря на всички и специално на geozemia.
Поздрави
значи бях се съвсем объркала в началото за което много се извинявам, едната от тези две карти я имам в DWG формат и затова успях да я отворя с моята програма ArcGis, другата я имам само в CAD формат и затова съответно не тръгна. Господин geozemia много ми помогна като конвертира и двете карти във формат DWG, в понеделник се надявам да мога да ги отворя с ArcGis за да работя с тях, много Ви благодаря на всички и специално на geozemia.
Поздрави