Търся учебник по инженерна геодезия

Дискутиране на законите, наредбите и инструкциите, свързани с Геодезията.
Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Търся учебник по инженерна геодезия

Мнение от Icer »

Здравейте, колеги! Търся спешно учебник по инженерна геодезия, предвид факта, че лекцийте, които притежавам не ми вършат никаква работа, т.е. не са качествени. Ако не се лъжа проф.М.Маждраков беше написал учбник по тази дисциплина, но не успявам да го открия в мрежата (вероятно не търся където трябва). Ще се радвам, ако някой от вас ми помогне. Не ми вършат работа учебници на руски, колкото й да са добри езика не ми е понятен. Предпочитам езика да е български или английски и диференцирайки последното наблягам на родия език.

Благодаря предварително!

Поздрави!!!

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

учебника на проф. д-р инж. Д. Димитров "Инженерна геодезия" в библиотеката на УАСГ, за жалост го няма в цифров вариант, дори сканиран като учебниците по Геодезия 1,2 и ТМОГИ.
Скептичен съм към учебниците на Маждраков, казани са много неща наполовина, изводите на формули са с изкуствени полагания на места, не са качествени като учебник за учене, по скоро друг начин за представяне на материята за да не изглежда като вече написаните от Пеевски, Стойчев, Куртев, Атанасов, Венедиков, Димитров и др. .
ПП
Ако кажете какъв е проблема, може нашите лекции от ВИАС да са ни казали нещо или да сме го записали :)
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Проблема не е от практическо естество, ако беше щях по скоро да търся съдействие от колегите. Имам изпит по инженерна геодезия, но както казах лекцийте, които ни бяха представени от преподавателя не могат да послужат за източник на коректна информация, т.е. те са добри за него, но не й за нас. Материала ни беше изложен в послски условия, повече с практически задачи, чието решение за конкретния момент не беше проблем, но в последствие , коато се иска от нас да развием конкретен въпро излиза, че успеха ни е граничещ с нулевия.

Благодаря за отговора!

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Бре, за кой ВУЗ става дума?

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Не в ВИАС за всеки случай.

emo5kov
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 08, 2007 11:42 am

Мнение от emo5kov »

Ми то не остана голям избор :)

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Не е точно така :) Има избор - Шуменския, ВСУ, МГУ...

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

За много съкратен курс на обучение и то по Инженерна Геодезия! Във ВИАС това си беше един от двата най-тежки изпита 4 курс. Да няма: „Пайсееее дувара пада!“ :)
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

Публикувай отговор