модул за координатни системи 1950/1970г., Софийска, UTM-WGS8
модул за координатни системи 1950/1970г., Софийска, UTM-WGS8
В AutoCAD Map 3D 2010 има множество координатни системи и за жалост нашата секретна от 1970 я няма. След известно търсене разбрах че има разработен модул, но нищо повече. Ако някой знае нещо и има желание да помогне, моля.
-
- Мнения: 141
- Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
- Местоположение: София
http://www.kolma.bg/transform.html
това е малка реклама, ама понеже питат хората....
това е малка реклама, ама понеже питат хората....
Понеже това е болна тема и има доста колеги, които са подвеждани с програми за трансформации та проф.Йовев е написал нещо на 21 стр. в този документ
http://clg.cc.bas.bg/text_gr1/JOVEV_%20LINK.pdf
“Коефициентите (параметрите) имат различни стойности за всяка зона и все още не са разсекретени”, така че взе още няма законна програма за трансформация а само нещо полу легално или интерполационни методи за трансформация в граници на допустима грешка (неизвестно колко?)
http://clg.cc.bas.bg/text_gr1/JOVEV_%20LINK.pdf
“Коефициентите (параметрите) имат различни стойности за всяка зона и все още не са разсекретени”, така че взе още няма законна програма за трансформация а само нещо полу легално или интерполационни методи за трансформация в граници на допустима грешка (неизвестно колко?)
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.
-
- Мнения: 141
- Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
- Местоположение: София