Трябват ми координатите на няколко съществуващи точки около така нареченото Асеновградско шосе в в близост до Ж.П. прелеза на входа на Асеновград (от Пловдив).
Друго от което се нуждая Аеро-Фото снимка на същия участък и мащаба на снмката.
Къде би трябвало да отида, за да получа тези данни ?
Или бих ли могъл да ги получа по електронна поща ?
[email protected]
Благодаря !
Точки около Ж.П. прелеза на входа на Асеновград (от Пловдив)
-
- Мнения: 32
- Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:02 pm
Точки около Ж.П. прелеза на входа на Асеновград (от Пловдив)
Програмирам на Delphi
-
- Мнения: 32
- Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:02 pm
Агенциате по кадастър или ИКАР - www.icadastre.bg
-
- Мнения: 32
- Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:02 pm
-
- Мнения: 32
- Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:02 pm
Сега остава единствено да намеря една аеро-фото снимка на нивата, която да попада естествено близо до центъра на снимката, за да са минимални деформациите, но и да не е в центъра какво да се прави ....
Разбира се снимката трябва да е стара, мисля от 1960-1970г, за да личат на нея границите на нивата, защото по-късно границите са унищожени ....
Интересно ми е коя институция в България държи архив със стари аеро-фото снимки (въздушна фотограметрия).
Разбира се снимката трябва да е стара, мисля от 1960-1970г, за да личат на нея границите на нивата, защото по-късно границите са унищожени ....
Интересно ми е коя институция в България държи архив със стари аеро-фото снимки (въздушна фотограметрия).
Програмирам на Delphi
-
- Мнения: 32
- Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:02 pm
Разглеждах веднъж кадастралния план в община Асеновград, но понеже нивата първо е влезнала в ТКЗС а после по някое време е влезнала в чертите на града и е престанала да бъде нива нещо се губят очертанията и.stoianeca написа:Старите кадастрални планове, в общините, може и да пазят тези "тайни"=) /за старите граници на имота/
Имам едно ксерокопие на скица, но то е твърде неофициално, няма печат, само пише името на собственика и че е 4.8 дка и че е No.90 ....
Но в кадастъра са сменили номерацията на парцелите и го няма очертанието на парцела и не мога да локализирам местоположението.
Мисля само аеро-фото снимка ще ми покаже местоположението, защото ще се види ЖП линията, ЖП прелеза, очертанията и местоположението на нивата спрамо ЖП линията и прелеза.
(Пътят Асеновград-Пловдив е променян по ширина а и по ос и не може да се използва като ориентир.... )
Програмирам на Delphi