Ами нали знаете, че има едни "ушкимски" пари в дисниленд с образа на Микимаус, които са да си играят децата, та по тази аналогия скицата която ти издават официално от общината и координатите към нея, направо са си "МИКИМАУС", за нищо друго не става ( според мен) за обикновения човек, защото се оказва, че доста солидни познания трябват по темата координатни системи и тяхното разшифроване, за да разбереш за какво става въпрос!krivoto написа:Не стана ясно кой е "МИКИ-МАУС" ... дайте пояснения
Трансформиране на координати 1970-1950-WGS 84
-
- administrator
- Мнения: 600
- Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
Като стана дума за обхвата на зоните на '1970г', направил съм едно скромно помагало:
http://www.geodesy-bg.net/OTHERS/K-1970.swf
http://www.geodesy-bg.net/OTHERS/K-1970.swf
-
- Мнения: 124
- Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
- Обратна връзка:
http://www.4shared.com/file/59595959/ed ... ransf.htmlg_ishkitiev написа:а преди имаше една ДОСовска програма за трансформация на WGS координати, някой има ли я ?
"Copywrite (C) Мариан Николов - гр. Троян април 1992 г." - цитат (обърнете внимание на първата дума!)
Мисля, че не е точно това, което търсиш, щото няма WGS84, но поне е за DOS.
Има тези коорд. с-ми:
1930 X,Y (3)
1930 B,L
1950 X,Y (3)
1950 X,Y (6)
1950 B,L
1970 X,Y (3)
1942 X,Y (3)
1942 X,Y (6)
1942 B,L
42/83 X,Y (3)
42/83 X,Y (6)
42/83 B,L
(цифрите в скоби са ширина на ивицата)
Аз лично не мога да се оправя с "диалоговите прозорци".