Намерен Topcon cts

Всичко, което не влиза в горните категории.
Публикувай отговор
Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Gost, ти не си специалист, редно е да се обърнеш към специалист, който знае къде да гледа. Още в началото ти беше обяснено, че Geohide са представители на тази марка и определено биха се справили добре. Но нищо де. Разбираме, че продажбата се отменя и чакаме данните на собственика.

dodimitrov
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 10:45 am
Местоположение: София

Мнение от dodimitrov »

Можеш да го занесеш и на Камен Белов (ако не се лъжа) - сервиза в сградата на ГЕОПЛАНПРОЕКТ. Името на фирмата не го помня. Той сервизира геодезическо оборудване и ще може да извлече серийния номер, ако не ти се занимава с геохайд и неудобни въпроси. А и може да му е познат конкретния уред. Доста topcon-и и sokkia минават през ръчичките му, да не кажа всички на определена възраст. Успех!

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Ето ти и телефона на Камен Белов 0887 584329

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

dodimitrov-благодаря за информацията,ще се свърша с човека,а за неудобни въпроси не се тревожа-тук съм разказал как се случи случката.
Rum Tum Tugger-прочети моля те цялата тема от начало,точно за това и се обърнах към форума защото тук е мястото кадето да се разбере този инструмент на кой е . Ако имаше сериен номер на уреда,вече всичко да е свършило.
Сега излизам,ако успея ще се включа покъсно.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Е това казвам и аз. Инструмента вече не се продава и продължава да се търси собственика му. Редно е да изтриеш обявата за продажбата му.

Biliana
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:03 am
Местоположение: bg

Мнение от Biliana »

Това, което стана преди 30 мин. се нарича ДИКТАТУРА, ЦЕНЗУРА, или с една дума GeoRT- ето това е ПОЛИЦЕЙЩИНА. Мога ли да знам с колко аршина мериш "спам-а" ?

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Остави го, той не разбира...

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

Днес говорих с господин Белов, според него когато се свалят данните от станцията,ще се види и серийния номер.Ще потърся във Варна кой работи с Topkon и да извлечем номера.
Между другото,още чакам отговор на въпроса ми.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Геодезистите на Комфорт работят с Topcon. Тя си е определено варненска компания. А аз чакам да изчезне обявата за продажбата.

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Инструмента още продава ли се?

МАЙТАП БЕ, УИЛИ!!!

Сега се натъкнах на темата и ми стана интересна от самото начало. Похвално за автора й, че е споделил с една малка част от колегите, че е намерил геодезически инструмент и се интересува за собственика му. Че иска да го продава след един месец търсене - негова воля. Полицията не е варианет, понеже те не вършат нищо - преди време ми бяха откраднали колата и в крайна сметка я бяха зарязали пред очите им а те не я видяха и аз трябваше да им я покажа (какво да говорим). Колата стоя известно време при тях, толкова , че да и изгори боята от слънцето, да й отидат гумите на вятъра, а бяха чисто нови и в крайна сметка до ден днешен не е ясно кой я е откраднал, че да се потърси отговорност от него. Не че на мен ми пука особенно за извършиеля , по - скоро ми пука, че заради тях колата не става за нищо, но както и да е....

Ако на някой от вас хипотетично му изчезне тоталната станция няма ли да пише по всички Български форуми, че е изчезнала еди къде си и еди кога си? Аз не съм разбрал до днес, че някой си е изгубил тоталната станция и то не разбирам от собственика й а от друо лице, такова което я е намерило. След като някой е безотговорен към себе си аз ли трябва да съм отговорен към него и на база на какъв нормативен документ?

'се тая... няма значение, интересува ме след толкова месеци какъв е резултата - намери ли се собственика на инструмента, или се е сдобил с нов? Чисто любопитство :)... па знае ли се Уили, може да се сдобия с нов инструмент. :)

Поздрави!

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Не си чел внимателно щом питаш за нормативен документ.
А ако се сдобиеш с нов (стар) инструмент, честито, то заради такива си нося инструмента с мен дори като отида за две минути до супермаркета.

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Аз лично знам за две фирми, на които им изчезнаха инструменти. Как ще го наречем, изгубване или кражба, няма значение. Нито една от двете не съм видял да е писала за това където и да било в интернет. Няма ги и в този форум. Защо - това си е тяхна работа.

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Бързо съдите за хората :) И доводите са сериозни и аргументирани 8) ..."тяхна работа", е да в случая - "негова работа" :lol:

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Негова е, разбира се, но незаконна. :wink:

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Незаконно е й да влизаме и преминаването през частна собственост,без съгласието на собственика, но все пак го правим, когато трябва да си свършим работата.

Аз спирам с тази тема, не представлява вече интерес за мен!
Поздрави!

Публикувай отговор