Намерен Topcon cts

Всичко, което не влиза в горните категории.
Публикувай отговор
Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Бъркаш Stoianec, не е поет.
Това е първият външен министър на България след Освобождението. :wink:

Biliana
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:03 am
Местоположение: bg

Мнение от Biliana »

Ние виждаме, че човека се опитва да продаде уреда и точно затова си мисля, че колкото повече колеги са наясно, толкова по-малка е вероятността да бъде закупен без да се изиска доказателство за произхода му (аз все пак залагам на съвестта на колегите). Ако продължа да пиша ще трябва да цитирам dangeon.

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

Rum Tum Tugger, благодарим, че изказваш богатата си обща култура 8) , но изразът "както е казал поета", не е използван тук буквално :wink: Молим...
(Предлагам да се направи страница във Фейсбук, за или против продаването на инструмента). Да живей!! Па! Па!. Все пак, там на последък се изказват гражданските позиции по наболяли проблеми. Тук има да си мелим..няя файда

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Ааа, не е използван буквално..ясно. :wink:
Давай, чакаме страниците. :)

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

Все още чакам отговор от моралистите

dodimitrov
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 10:45 am
Местоположение: София

Мнение от dodimitrov »

Да се върнем на инструмента.
Може би серийния номер е записан в паметта на инструмента, както е при останалите марки тотални станции. ГЕОХАЙД 99% веднага биха открили първия собственик, дори да не е купен точно от техния офис/представителство. Занеси го там, ако те интересува чии е! Но това е само пожелателно.
Интересно е каква му е цената в момента и има ли изобщо клиенти за него. Така като го гледам е доста стар модел, няма безпризмено измерване на дължини, едноосен компенсатор, сигурно доста амортизиран. Колега геодезист трудно би се заинтригувал от него. Според мен чудесен потенциален клиент е някой строител - да си "опъва" оси и вертикали. А и този проблем с лисата на доказан произход ще доведе до невъзможността за издаване на данъчна фактура - сериозен минус в цена и шанс за продажба.

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

А,някой мисли по темата.Това с паметта е идея,видях им контактите и ще се поинтересувам как може да стане проверката

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

И какво значение има какъв е инструмента, има ли кой да го купи и т.н.
Вече един колега обясни, че той не е негов за да има правото да го продава и всичко е абсолютно незаконно. А щом не представлява толкова голяма ценност значи не е и толкова страшно да го занесе в полицията.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Смях, контактите ги има още на първата страница. :lol:

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

И кое е смешното?

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Да кажем, странно бавните реакции да ги забележиш, при наличието на някои други реакции, които пък са леко по-забързани.

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

Би ли се изказал по-конкретно

Biliana
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:03 am
Местоположение: bg

Мнение от Biliana »

Вече ти обясниха. Много прибързано реши да продаваш. Не знам дали можеш да се поставиш на мястото на колегата с инструмента? И моя не е първа младост, но гарантирам, че ако ми "изчезне" ще получа инфаркт.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

А аз може ли да те попитам за кой път тук се разисква възможността GEOHIDE? Поне за трети. Чак сега ли ти светна?

gost
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 9:46 pm

Мнение от gost »

Biliana-от вас чакам отговор
Rum Tum Tugger - dodimitrov написа,че номера на станцията е възможно да е записан в паметта на уреда,ако е така ще открием собственика по документите.Още в началото на темата написах че по уреда няма сериен номер,а без него е трудно да се направи нещо по въпроса

Публикувай отговор