Що е то: "Регулационен репер" - протокол номер две

Ако Ви се пише по каквато и да е тема, или искате да си говорите с някой, тук е мястото за спам.
Публикувай отговор
GeoRT
administrator
Мнения: 597
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Що е то: "Регулационен репер" - протокол номер две

Мнение от GeoRT »

Някой може ли да цитира нормативен документ, в който се дава определение за "регулационен репер"?
Търсих, търсих... не намерих!
Тук въпроса е не за предполагаемото значение на термина, а в това че редовно се употребява без да има смислено значение.

П.П.
Въпросния "регулационен репер", както и "нивелетен репер" се споменават в протокол #2 - откриване на строителна площадка.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Да, наистина е смешно, защото е написан и в единствено число. Който успее да трасира нещо по един регулационен репер, каквото и да значи това, евала :)

GeoRT
administrator
Мнения: 597
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Цирк!
Само дето, нещо не ми е забавно.
:evil:

galina_kara
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 3:24 pm

Re: Що е то: "Регулационен репер" - протокол номер

Мнение от galina_kara »

Има определение само за репер в ЗУТ, който гласи:
"Репер" по смисъла на чл. 157, ал. 4 е геодезически знак, който служи като изходна точка при измервания, нивелиране и при нанасяне на точки и линии от план на местността.

чл.157, ал. 4
За откриването на строителната площадка и определянето на строителната линия и нивото се съставя протокол с означение на регулационните и нивелетните репери. В протокола се отразяват мерките за осигуряване на безопасни и здравословни условия на труд, безопасността на движението и опазването на съседните сгради, заварените сгради, мрежи и съоръжения в имота, които се запазват по време на строителството и след него, както и едроразмерната дървесна растителност, която не подлежи на премахване.

Същото е разширено в Наредба 3 за съставяне на актове и протоколи по време на строителство.

Публикувай отговор