Колеги, налага ми се често да трансформирам от Lat/Lon hddd°mm'ss.s' в Lat/Lon hddd.dddd°. Направила съм си един exsel файл, с който смятането е доста допотопно и трудоемко...
Има ли някой програма за тази трансформация, който да иска да сподели?
Трансформация от Lat/Lon hddd°mm'ss.s' в Lat/Lon hddd.dddd°
-
- Мнения: 11
- Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 3:24 pm
-
- administrator
- Мнения: 147
- Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:40 pm
- Местоположение: Пловдив
- Обратна връзка:
Галина, ми те повечето програми (например MapSource, LGO, Google Earth и др.), които работят с такива данни си го поддържат като опция. Достатъчно е само от настройките да промениш формата на данните на dd.ddd и после да си запазиш точките в текстов файл.
Колкото до Ексела, не съм съгласен с теб. Той има толкова много функции и инструменти, с помощта на които можеш да си направиш всякаква прогрмка, без да е допотопно или трудоемко.
Ето един пример, скалъпен за 5 минути. Достатъчно е само да Paste-неш в една колонка резултатите получени от програмата на Мапекс:
Цък.
Колкото до Ексела, не съм съгласен с теб. Той има толкова много функции и инструменти, с помощта на които можеш да си направиш всякаква прогрмка, без да е допотопно или трудоемко.
Ето един пример, скалъпен за 5 минути. Достатъчно е само да Paste-неш в една колонка резултатите получени от програмата на Мапекс:
Цък.
bpfc 4 life
-
- Мнения: 11
- Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 3:24 pm