Обектът е в чужбина, няма информация за това, каква координатна система използват ....Незнайко1 написа:Да получили сте верен отговор на задачата, колегите са обяснили и причините за тази разлика. Дори 5/5 км. да Ви е обекта работете си в локална координатна система и само една точка за привързване и ориентация използвайте. Мога да предположа, че триангулачните точки, между които мериш разстояние са определени с точност в порядъка на 7-8 см или тази грешка ще се прехвърли в ИЗЧИСЛЕНОТО разстояние. Тъй като казваш, че си на малка надморска височина и почти равно то корекцията за надморска височина ще бъде пренебрежимо малка, също и за проекция ще бъде незначителна. НЯМА безгрешни координати всяка точка е определена със ср.кв.гр. (предполагам знаеш какво значат тези съкращения) дори и Мекометър ME5000 да използваш пак ще получиш същата разлика ± милиметър.
PS
Координатна система неизвестна какво значи, че тези координати може да имат още по големи грешки или на доверие приемате за безгрешни?
Знам какво означава ср.кв.гр. - средна квадратна грешка - с гръцката буква σ се означава