Зимен тест на "Дайхатсу"-то ми...

Ако Ви се пише по каквато и да е тема, или искате да си говорите с някой, тук е мястото за спам.
Публикувай отговор
GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Зимен тест на "Дайхатсу"-то ми...

Мнение от GeoRT »

Днес се състоя една разходка на оффроудърския клуб www.offroad-bulgaria.com

По принцип, не бях добре подготвен за такъв излет:

1. Единствено моята Фероза, беше екипирана с чисто зимни гуми. На асфалт се държат доста добре, но извън пътя... не ми се струват удачни.
2. Не успях да си купя еднометровия крик.
Изображение
3. На празен ход оборотите ми са екстремно ниски - пред изгасване.
4. Задния мост сериозно играе - заминали тампони на стабилизиращите щанги.

Въпреки това реших да се включа.
Събрахме се около 13-14 автомобила.
Трасето беше върху черен път, който в дадени участъци се откриваше доста трудно. Всъщност ако не беше отразен на ГРАМИН картата на Събин щеше да е невъзможно да се следи, въпреки че водача беше много сериозен.
Изминахме около 40 км, като от тях, да речем 12 бяха офроуд. Към края снега наистина беше доста и ако не беше Нисана с огромните гуми и веднага след него УАЗ-ката да разбиват снега най-отпред, просто нямаше да можем да се движим. Последните два километра ги превзехме за около час.
Направо съм във възторг от възможностите на Дайхатсуто, на този, по мое мнение, труден терен!
Движеше се наравно с по-големите си батковци, а на някои места дори по-уверено от тях.
Естествено, не можа да мине отвсякъде, но на същите места умираха и далеч по-подготвени автомобили.
Закъсах три - четири пъти, най-често се хлъзвах в изорани пред мен коловози. Въпреки това успявах да се измъкна всеки път сам, без чужда помощ. В най-коварните моменти, когато направо му вадех душата, то просто едва забележимо вдигаше температурата...
Имаше и редица изпитания за окачването. Като изключим два-три свирепи удара отдолу, след като се бях разскачал в едни окопи, всичко беше наред.
В крайна сметка, сред ареналин и шубе, научих много неща за колата... пък и за себе си. ;)


Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение

Публикувай отговор