програма за организиране на обекти

на геодезическа тематика.
GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Браво!
Нямам търпение да я заизползвам пълноценно. :D

П.П.
И все пак... дали не могат да се адд-ват и цели директории?

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

Няколко неща за новата версия, които забелязах:

1. В прозореца "Добавяне на обект", когато станат повече редове в графата дуго, не се появявя вертикален скрол. Какъв контрол ползваш за въвеждане на "Друго"? Потърси дали има свойство ScrollBars.

2. Вече има "максимайз", но потребителя неможе да си сайзва прозореца сам :)! Сещаш ли се за какво говоря?

3. Когато потребителят направи дабъл клик на колоните или на редовете (с цел да ги свие максимално като в Excel) те се свиват, но излиза прозорецът "Информация за обект"

4. В прозореца "Информация за обекта" "дата на обкта" е с малка буква :) (абе има на много места големи на други малки) не се сърди :D

5. Инфото в графа "друго" не може да се чете от главния прозорец ако е много символи. Нужен е хоризонтален скролбар!

6. Ако потребителят натисне 7 пъти например бутона "редакция" ( или друг накой бутон) се отварят седем прозореца "редакция" за същия обект.

7. Умишлено ли е сложен този правоъгилник между "Общо обекти" и "незавъшини обекти" (не трлябвали да е наконена черта)?

Това е за сега от мен!

П.С.
Идеята за оцветяването е добра :idea:

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Безмилостен бета-тестинг! :D

П.П.
Ад-ване на директории - така добре звучи!
;)

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

ми аз ад-ването на директорий още не съм сигурен дали си струва, защото като създадеш обекта винаги може да го отвориш и да си копираш каквото искаш :).

а иначе повечето от нещата които каза Geomatics ги оправих :), казвайте още такива неща :)

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

g_ishkitiev написа:ми аз ад-ването на директорий още не съм сигурен дали си струва, защото като създадеш обекта винаги може да го отвориш и да си копираш каквото искаш :).
Малко се обезсмисля операцията - първо ад-вам, после копирам... ненужно е.

Принципно ми се струва нелогично, нарочно да си създавам объркана каша от хиляди файлове от различни етапи на работата ми, по един единствен обект. Предварително пручване, изходни данни, идейни разработки, междинни работни файлове, "белови", файлове за печат...
Някак си... страх ме е да видя всичко това на едно място!
Лично мен, настоящата функционалност на програмата не ме устройва.

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

пуснал съм нова версия.. пооправени са доста дреболийки, вече могат да се добавят и директорий, но името на директорийте не трябва да съдъжра "." иначе програмата го бърка с файл...
Може и това да оправя, но засега не се сетих как :).

ето линка
http://sites.google.com/site/gishkitiev ... edirects=0

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

вече мисля, че програмката придоби по-завършен вид. Засега няма да правя повече промени, ако влезе по-сериозно в употреба тогава:).

ето и линк за последната версия, оправил съм повечето от нещата за които сте споменали тук..

http://sites.google.com/site/gishkitiev ... edirects=0

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

здравейте, някой ползва ли вече програмата :) ?!
гледам че има посещения на сайта..

днеска си поиграх да направя още някой неща, вече изкарва отчет на приходите за месеца/годината има и други дребни подобрения...
аз лично започнах да я използвам и малко по малко добавям разни неща които ми липсват

eria
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 2:22 pm
Местоположение: София

Мнение от eria »

Аз я дръпнах и мисля да я ползвам. Ще те информирам ако изникне проблем или ми хрумне някоя идея.

Публикувай отговор