AUTODESK: LAND DESKTOP or CIVIL 3D

Програмно обезпечаване на Геодезията.
Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

Напълно съм съгласен с теб!

Картограф
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Ное 17, 2008 10:30 am

Мнение от Картограф »

Geomatics написа:Един въпрос и от мен!

Защо след като работиш на ArcGis, искаш да минеш на Civil? :?:

И ти определящ се като гисаджия не трябва ли да се интересуваш по скоро от менюто МАР, с което се създават топологии, анализи, заявки и др?
Фирмата, в която работя, като цяло работи с продуктите на Autodesk и иска да премине на Civil.

Налага се да се интересувам от повече неща, за съжаление.

Благо
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Яну 21, 2008 11:31 am
Местоположение: София и Варна
Обратна връзка:

Мнение от Благо »

КПТ е текстови файл, а в Civil 3D могат да влезнат какъвто и да е текстови файл с каквото и да е разширение. Има само две условия:
- Да няма незначещи редове
- Всеки ред да има равен брой колонки с разделител запетайка, интервал, точка и запетая и т.н
Изображение

emo5kov
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 08, 2007 11:42 am

Мнение от emo5kov »

За тези на които им се занимава със CIVIL 3D още един малък хелп:
http://store2.data.bg/emopetkov/Introdu ... t.2008.pdf

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Идеално.
Ще го кача при ръководствата на основната страница.

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

Аз от 2-3 дена чета разни ръководства за Civil, имам желанието да го науча ама все повече се убеждавам, че няма смисъл !
Лично мен което ме интересува е от измерени точки да направиш план с хоризонтали и някаква ситуация... В мнооого редки случай може да пуснеш едно 3D на повърхнината, за да изглежда по-пригледно.

За сега ползвам Land Desktop 2004 + Surfer ( за 3D-то) и става доста лесно.

Като почнах да уча Civil-a ме издразниха следните неща :
1. тия стилове на надписването - долкото разбрах трябва да направиш един template файл в който да са ти записани стиловете на точките , label-ите, формат на импортваните точки и т.н. .. таа дразни ме това че ако промениш нещо по тия стилове трябва пак да го save-аш като темплейт , вместо програмата да си ги помни
2. трябва да научиш 80% от функционалността на програмата за да ползваш 20% от нея.. имам предвид, че нито чертая ВиК , нито пътища, нито 3D..
3. всичко е толкова навързано, че за да промениш едно нещо трябва да барнеш 5 други

в край на сметка сигурно ще отделя още доста време за да го науча и да го ползвам свободно. Но не ми допада идеята за толкова мащабно нагласяне към определен софтуер..
Вместо софтуера да се наглася към нуждите на потребителя, то става обратното..

Публикувай отговор