Вкарване на *.dwg файлове чрез посочване в прозорец

Програмно обезпечаване на Геодезията.
smindi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:18 pm

Вкарване на *.dwg файлове чрез посочване в прозорец

Мнение от smindi »

Здравеите!
Моят проблем е свързан с вкарването на *dwg файлове в AutoCAD чрез посочване с прозорец. Попрочетох малко за Autolisp, но не успявам да се справя сам. Идеята ми е да се напише програмка, коята да вкарва *.dwg файлове от определена директория, само в рамките на посочен от потребителя прозорец. Ако някой има решение на проблема ми и ми помогне ще му бъда много благодарен. Знам, че това не е толкова трудно за програмиране, особедно за по-напредналите, но все пак си иска време, затова благодаря предварително.

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

Дай още малко информация!
Каква ти е целта? Какво разбираш под "вкарване в AutoCAD чрез посочване с прозорец." :?:
Ползваш ли AutoCAD MAP?

smindi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:18 pm

Мнение от smindi »

Ами идеята ми е да имам едан директория в която да се събират всички снимки, които сме правили (в КС 1970г. например) и когато покажа прозорец на определено място, да влизат само *.dwg-тата, които са в обхвата на прозореца т.е., чиито координат попадат в прозореца зададен от мен. Що се отнася до MAP-а плзвам го но рядко, а това ми се иска да се напише за AutoCAD 2004

eria
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 2:22 pm
Местоположение: София

Мнение от eria »

Лично аз съм си спретнал две програмки. С едната към името на файла добавям две координати, долна най-лява точка и горна най-дясна, името на компютъра от който е качен (за да се знае кой всъщност се е занимавал с него) и избирам съответната директория ,където да бъде записан файлът, чрез две списъчни менюта, едно за вида на файла (геодезическа снимка, вертикална планировка...) и друго за населеното място (или район на София). После с друга избирам прозорец, в който искам да ми бъдат вмъкнати и директория/директории, от които да се вмъкват, пак от списъчни менюта за вид обект и населено място.
Сигурно има и по-добри решения. :)

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

Аха! Сега разбрах какво искаш да направиш :idea:

Препоръчвам ти да използваш AutoCAD MAP, тъй като предлага един страхотен инструмент наречен query, който ще ти свърши работа.
Ще изтъкна само няколко причини поради които да го ползваш:
1. Мощен инструмент
1.1. Не е необходимо всички чертежи да са в една директория.
1.2. Широк набор от методи за избиране(указване) - не само прозорец
1.3. Увладееш ли инструмента, ще ти е от голяма полза
1.4. и др.

И още нещо важно. Не се налага да "откриваме топлата вода" ( да си пишем ние програмка), защото 99% съм сигурем, че програмистите на AutoDesk, ще са се справили по-добре от нас :D.

П.С.
В никакъв случай не искам да кажа, че нетрябва да се пишат програмки! Напротив!

smindi
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:18 pm

Мнение от smindi »

Мммм да, мерси много!
По принцип не се бях сетил за заявки, но просто в случея не мога да използвам MAP и за това не ми върши работа :(.
От друга страна обаче системата не eria ми се струва, че ще ми свърши страхотна работа и ще съм много благодарен ако ми помогне да реша проблема си.

eria
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 2:22 pm
Местоположение: София

Мнение от eria »

Сминди, от други хора се наложи да разбера, че се познаваме :))))
Даже телефоните си имаме, що просто не се обадиш? :)

Публикувай отговор