Дефиниране на линии по Наредба 8 към ЗУТ

Програмно обезпечаване на Геодезията.
Elica Krasteva
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2008 2:45 pm
Местоположение: София

Дефиниране на линии по Наредба 8 към ЗУТ

Мнение от Elica Krasteva »

Здравейте! Искам да потърся помощ относно дефиниране на линии, които са обект на общите и подробни устройствени планове. Към Наредба 8 за обема и съдържанието на устройствените схеми и планове има приложение, в което е посочено графичното изобразяване на републикански и общински пътища, газопроводи, петролопроводи и пр., както и техните сервитути. Затова се интересувам някои работил ли е нещо подобно и дефинирал ли е подобни линии, тъй като аз лично не мога да програмирам линии :( За да не бъда голословна давам този линк, за да бъде по-ясно http://62.204.151.18/act.aspx?ID=1&IDNA ... A2&IDSTR=0 [/url]
Благодаря предварително! Ще се радвам, ако някой може да сподели опит или каквото и да било полезно по темата :wink:

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Линка ти иска регистрация, но така или иначе я има и при нас:
http://www.geodesy-bg.net/geomatics/Naredba_N8.rar
Ще погледна какво мога да понаправя по темата, като имам резултат ще пиша.

Elica Krasteva
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2008 2:45 pm
Местоположение: София

Мнение от Elica Krasteva »

Благодаря за усилието и за бързата реакция :)

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Тази вечер направих 4-5 линии - за толкова имах време, като направя още няколко ще ги пусна тук за обсъждане.
Въпросните линии не са дефинирани в наредбата като отношение между елементите. Преценял съм ги на око, съобразявайки се единствено с посочената дебелина.

Elica Krasteva
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2008 2:45 pm
Местоположение: София

Мнение от Elica Krasteva »

Това е чудесно, радвам се, че все пак някой е по-запознат от мен с тази материя, а мисля, че ще бъде практически полезно на много хора, занимаващи се с устройствено планиране и не само. Та затова едно голяямо БЛАГОДАРЯ!!!

Публикувай отговор