Помощ за Prolink колеги!

Програмно обезпечаване на Геодезията.
geolav
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:18 am
Местоположение: гр.Стамболийски

Помощ за Prolink колеги!

Мнение от geolav »

Търся праограмката пролинк за сокиа понеже сменям wcomss-a и кабела с усб ,ако
някой има инсталация понеже не си намирам диска от станцията, искам да мина на пролинк мисля че качването е по лесно.
мейла ми е : [email protected]

geolav
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:18 am
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от geolav »

Благодаря на отзовалите се толкова бързо колеги.
Сега остава да разуча Prolink -a i mapsuite+

Vencislav
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 7:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от Vencislav »

Колеги исками се намеря действаща програма за sokkias set 330 за 64 bit windows . Тези по горе пробвани ли са .Моля пратете и на мен .Освен тях си търся и конвертор sdr към dpi. Писна ми да правя вируална машина заради тези две програми.[email protected]

Vencislav
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 7:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от Vencislav »

Колеги свалих един pro link 1.15 , 5 часа се мъча да я подкаррам и не мога .Кво ли не опитах на 32 bit windows 7 на 64 bit win 7 .Клипове гледах в нета . как ли не опитах настройки на com портовете и не ще. През виртуална машина няма проблеми с досовската прогвама ама тая немога да се оправя ударете едно рамо някък си ????? Уш се е кънекнало а всъщтност стрелките за трансфер седят сиви .
Прикачени файлове
d.jpg
d.jpg (128.12 KiB) Преглеждано 12621 пъти

peterkyosev
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 08, 2010 3:21 pm
Местоположение: Добрич

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от peterkyosev »

Колега, поставям линк към една руска програма-(Total Station agent):http://seditor.zemlemer.biz/, при мен работи на 64 битова операционна система без проблем.

Vencislav
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 7:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от Vencislav »

Колеги мерси за бързите имеили и помощ.Стигам до извода че драйвера на кабела прави номера .pro link , руската програма която предложи и Sokkia Link инсталирах нито една неще да сваля и качва но иначе индикират че са кънекнати. Естествено синхринизирал съм портовете.!!! Единствано ме навява на мисълта че проблема е в драйвера на кабела защото оригиналния драйвер е за 32 бит и не тръгва и съм инталирал някъв през програма за драйвери , която кой знае къв е сложила .Сега ще търся друг драйвер евентуално .
Прикачени файлове
1.jpg
1.jpg (204.52 KiB) Преглеждано 12606 пъти

Vencislav
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 7:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от Vencislav »

Май не е от драйвера май ще се откажа .
На витруалната машина (вин7) инсталирах програмите който съм описал по горе и Досовската .С досовската качва и сваля данни с другите само сваля .Като качва ми два грешка :-).Ще сикарам така майче. Досатъчно време и отделих .

Благодаря на колегите който ми пратиха програмка за sdr dpi да трансформирам и тя се ебава .Тръгвад да конвертира и дава грешка имало в файла нулева стойност някъде си и спира :-)
Вече почвам са си мисля, че тоталката конструйра фаила по странен ред и колони .( Sokkia set 330 rk3) .
Мисля, че за да стане работа кабела трябва да сменя ???? с такъв който има драйвери оригинални за 64 бит ( което ще е трудно !!!!)
Ако някой може да ми препоръча кабел !!!

Chervenkov
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 6:26 pm

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от Chervenkov »

Програмката toDPI.exe работи под win7 i 10 x64.
Пробвай следното:
отвори SDR файла, копирай всичко с ctrl+A и го постави в празен excel документ. После от excel копирай всичко в нов текстов документ, който после го правиш SDR.
Правят проблем разделителите за нов ред предполагам, от старите сокии експортването прави нещо, което още не съм разгадал.
Аз така съм решавал проблема.

Vencislav
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 7:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от Vencislav »

Колеги благодаря за помощта. Стана работата .След много нерви се преборих .Ако има нужда някой от помощ да вика . Благода за съвета за трансформация на SDR фаила .Стана и той. Всичко върви перфектно на 64 бит Windows 7. Живи и здрави да сте !!!!! :-)

Vencislav
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 7:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от Vencislav »

Chervenkov написа:Програмката toDPI.exe работи под win7 i 10 x64.
Пробвай следното:
отвори SDR файла, копирай всичко с ctrl+A и го постави в празен excel документ. После от excel копирай всичко в нов текстов документ, който после го правиш SDR.
Правят проблем разделителите за нов ред предполагам, от старите сокии експортването прави нещо, което още не съм разгадал.
Аз така съм решавал проблема.
Тази програмка toDpi нещо ми се лигави .На два различни копма с еднакъв Windows и програми ( на единя работи а на другия ми исписва някви грешки за нулева стойност отново. Ако някой иска да даде съвети .Целия съм в слух. Ще си поиграя да видя дали ще открия каква му е болкта . :-)

Vencislav
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 7:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от Vencislav »

Vencislav написа:
Chervenkov написа:Програмката toDPI.exe работи под win7 i 10 x64.
Пробвай следното:
отвори SDR файла, копирай всичко с ctrl+A и го постави в празен excel документ. После от excel копирай всичко в нов текстов документ, който после го правиш SDR.
Правят проблем разделителите за нов ред предполагам, от старите сокии експортването прави нещо, което още не съм разгадал.
Аз така съм решавал проблема.
Тази програмка toDpi нещо ми се лигави .На два различни копма с еднакъв Windows и програми ( на единя работи а на другия ми исписва някви грешки за нулева стойност отново. Ако някой иска да даде съвети .Целия съм в слух. Ще си поиграя да видя дали ще открия каква му е болкта . :-)
Открих проблема. Тук трябва да е . decimal symbol
Прикачени файлове
a.jpg
a.jpg (119.33 KiB) Преглеждано 12535 пъти

Chervenkov
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 6:26 pm

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от Chervenkov »

При мен е точка и пак го прави.
Важното е че има решение на проблема. :mrgreen:

Vencislav
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 7:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за Prolink колеги!

Мнение от Vencislav »

Chervenkov написа:При мен е точка и пак го прави.
Важното е че има решение на проблема. :mrgreen:
Именно точка трябва да бъде .Иначе с запетая прави проблеми !!!

Публикувай отговор