Здравейте колеги,
искам да ви покажа на какво се натъкнах, когато си "закупих" точки от "КАЙСА" от РГО за с.Балша
Е това ако е точност до 5 см по положение......
П.П. Друг е въпроса, че точност по височина въобще липсва или пък, че точката е стабилизирана хем с желязна тръба, хем и с маркиращ пирон, НО хайде да не издребнявам чак толкова.
Точност на точки от РГО
-
- administrator
- Мнения: 600
- Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
Re: Точност на точки от РГО
Поправките би трябвало да са изразени в милиметри.
Омазването с начините на стабилизиране и вида на точката са наистина дразнещи.
Омазването с начините на стабилизиране и вида на точката са наистина дразнещи.
Re: Точност на точки от РГО
Хмм виж за това не се бях сетил...GeoRT написа:Поправките би трябвало да са изразени в милиметри.
Явно съм се заблудил по това, че е дадена с две цифри след десетичната запетая.
Re: Точност на точки от РГО
По-фрапиращото е, когато се сравнят разстоянията между две такива точки в КС1970 и БГС2005. Най-малката разлика е поне 10 см.
Re: Точност на точки от РГО
Разликата в описанията на „Вид на точката“ и „Начин на стабилизиране“ е липсата на синхронизация между две номенклатурни таблици. Двете описания са по номенклатури едната от инструкция от 1986 другата от приложение към наредбите 3 или 14 на ЗКИР.
http://geodesy-bg.net/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=481
Тука е коментиран проблемаtabakg написа:По-фрапиращото е, когато се сравнят разстоянията между две такива точки в КС1970 и БГС2005. Най-малката разлика е поне 10 см.
http://geodesy-bg.net/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=481
Re: Точност на точки от РГО
Information Are Useful For All User.
GBwhatsapp
GBwhatsapp