Дано някои да помогне!!! (координати на точки)
Ще търся,
ето какво още открих
GPS точките от "БУЛРЕФ" запазват дадените им имена;
точките от Държавната GPS мрежа 1 клас запазват своите номера, като към тях се добавя числото 500;
точките от Държавната GPS мрежа 2, 3 и 4 клас запазват своите номера, без изменение;
останалите точки, включени в GPS мрежата запзват своите имена.
Ако това е от полза?
Аз несъм геодезист и топограф и малко трудно се ориентирам в материята, но така като гледам фигурата (ot пдф-а) ми се струва, че вече известни точки са "заснети" с GPS и са вкарани в тази Държавна GPS мрежа.
ето какво още открих
GPS точките от "БУЛРЕФ" запазват дадените им имена;
точките от Държавната GPS мрежа 1 клас запазват своите номера, като към тях се добавя числото 500;
точките от Държавната GPS мрежа 2, 3 и 4 клас запазват своите номера, без изменение;
останалите точки, включени в GPS мрежата запзват своите имена.
Ако това е от полза?
Аз несъм геодезист и топограф и малко трудно се ориентирам в материята, но така като гледам фигурата (ot пдф-а) ми се струва, че вече известни точки са "заснети" с GPS и са вкарани в тази Държавна GPS мрежа.
-
- administrator
- Мнения: 147
- Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:40 pm
- Местоположение: Пловдив
- Обратна връзка:
Със сигурност точките са измерени и са част от GPS мрежата. За GPS точки се избират предимно точките от ДГМ (Държавна геод. мрежа), т.е. мин. 4 клас, срещат се на места и от ГММП, но по-рядко, има и новопоставени специално за GPS мрежата. Обаче всичките трябва да са на достъпно за автомобил , открито място. Т.е. тази инфо за номерацията е безполезна без да имаме схема на GPS мрежата, или поне схема на ДГМ.
Другата седмица предполагам ще имаме напредък .
Другата седмица предполагам ще имаме напредък .
bpfc 4 life
За съжаление е така!
Ако разгледаме пак картата от пдф-а и се спрем на например на най-ЮИ GPS точка с номер 571 и от номера извадим 500 би трабвало да получим номера на точка 1 клас от ДГМ (Държавна геод. мрежа) = 71, защото ми се струва, че вътрешната е някак по-голяма, което според мен означава, и според легендата, че това е точка 1 клас.
Така маркирани точки се виждат и около Варна, напр. 575, която като гледам е на нос Галата и следвайки гореизложената логика би трябвало да е точка 1 клас, номер 75 от ДГМ.
Предния ми пост явно се оказва малко объркващ, защото сега ми се изясни, че ДГМ НЕ е Дъжавна GPS (GPS) мрежа !
Вярното е:
точките от ДГМ (Държавна геод. мрежа) 1 клас запазват своите номера, като към тях се добавя числото 500;
точките от ДГМ (Държавна геод. мрежа) 2, 3 и 4 клас запазват своите номера, без изменение;
Ако разгледаме пак картата от пдф-а и се спрем на например на най-ЮИ GPS точка с номер 571 и от номера извадим 500 би трабвало да получим номера на точка 1 клас от ДГМ (Държавна геод. мрежа) = 71, защото ми се струва, че вътрешната е някак по-голяма, което според мен означава, и според легендата, че това е точка 1 клас.
Така маркирани точки се виждат и около Варна, напр. 575, която като гледам е на нос Галата и следвайки гореизложената логика би трябвало да е точка 1 клас, номер 75 от ДГМ.
Предния ми пост явно се оказва малко объркващ, защото сега ми се изясни, че ДГМ НЕ е Дъжавна GPS (GPS) мрежа !
Вярното е:
точките от ДГМ (Държавна геод. мрежа) 1 клас запазват своите номера, като към тях се добавя числото 500;
точките от ДГМ (Държавна геод. мрежа) 2, 3 и 4 клас запазват своите номера, без изменение;
-
- administrator
- Мнения: 147
- Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:40 pm
- Местоположение: Пловдив
- Обратна връзка:
Ето я въпросната 22-ра от схемата на PDF-a, както и още една още по на изток. Дано ти свършат работа:
NXYZ,WGS84(е05):
Успех!
NXYZ,WGS84(е05):
Код за потвърждение: Избери целия код
9422,4129460.545,2164876.718,4338116.523
3180,4125238.916,2173287.469,4337769.712
bpfc 4 life
Re: Дано някои да помогне!!! (координати на точки)
Здравейте! Може ли някой да ми помогне с точки в района на Маринка, Бургас. Предварително благодаря!