Помощ за свързване на Sokia Set510 с лаптоп.

Всичко свързано с инструментите на различните производители.
Gecata
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 4:02 pm
Местоположение: Sofia

Помощ за свързване на Sokia Set510 с лаптоп.

Мнение от Gecata »

Здравейте!
Взехме нов лаптоп с Windows 7, и се появи очакван проблем със свързването на тоталната станция.
Досега бях със ХР и свързването ставаше с Wincoms и кабел DOC 27 който се връзваше на порт COM1.
Сега има само юсб портове и немога да свържа тоталната.
Тоталната е СЕТ 510. Моля помогнете, нямам нито кабел нито подходяща програма за Уиндоус 7...

Също така искам да попитам кой AutoCAD Land ще работи със 7-цата, досега бях със 2006 но той не става.... моля помагайте

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

За кабела ти трябва нещо такова:
http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=1638

Предполагам, че WINCOMS ще си работи. Само трябва да настроиш COM порта на преходника.

Ако седмицата е 64-битова (както предполагам), ти трябва нещо по-ново като Acad, и по-добре и той да е 64 битов. Лично на мен 2009 ми допада, но не знам дали ще успееш да изровиш 64 битова версия. Иначе има едно животно autocad civil 3d land desktop companion - включва land, civil design и field survey. Доста добро решение според мен.

По-големия проблем е, че много трудно ще намериш преходник като горния, който поддържа 64 битова операционна система.

Gecata
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 4:02 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Gecata »

Уина е 32 битов.
Тези преходници са хубави но се поддържат до ХР, за 7-цата нестават.
System requirements:
- Windows 98, Windows 2000, WindowsMe, WindowsXP

Ланд 2009 ще стане ли щом съм 32 бита?

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

За AutoCAD ако ти е лицензиран си работи, ако не работи или крака е калпав или нещо липсва.
По голям проблем ще имаш с драйверите за преходника, от два кабела само единият ми имаше диск с драйвери, а Win7 после беше търсене и инсталиране.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Gecata написа:Уина е 32 битов.
Тези преходници са хубави но се поддържат до ХР, за 7-цата нестават.
System requirements:
- Windows 98, Windows 2000, WindowsMe, WindowsXP
Я, по сериозно. :) Естествено че стават. Има универсални драйвери за SERIAL TO USB. Абсолютно никога не съм имал проблеми с трансфер,а без значение дали на 32 или 64 бита.

Gecata
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 4:02 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Gecata »


Gecata
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 4:02 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Gecata »

GeoRT написа:
Gecata написа:Уина е 32 битов.
Тези преходници са хубави но се поддържат до ХР, за 7-цата нестават.
System requirements:
- Windows 98, Windows 2000, WindowsMe, WindowsXP
Я, по сериозно. :) Естествено че стават. Има универсални драйвери за SERIAL TO USB. Абсолютно никога не съм имал проблеми с трансфер,а без значение дали на 32 или 64 бита.

Ще взема въпросния преходник от jarcomputers предполагам ще успея да намеря и драйвери, но би ли ми казал програма за трансфер на данни която гарантирано ще работи със 7-ца и въпросната Сокия?

Също така някой би ли споделил за версия на Ланд която ще работи с 32 бита 7-ца.

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529196

Те тоя има драйвери за Vista, ама за 7 не знам.

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

WinComs и всички 32 битови програми си работят под Win7, естествено драйвера ще ти направи Com5, или 6, или 7 и т.н. някаква по голяма цифра на порта, като включиш преходника ще ти се появи и в настройки на програмата си указваш съответния порт. Има някой по дървени програми дето са набити първите 4-5 порта, а драйвера ти монтира устройство COM10 тогава малко въртел ще имаш. Ето още един модел на кабел http://www.ebay.com/itm/USB-Data-Downlo ... 3a6e6bf767
виждал съм подобни кабели на Leica на колеги но са цифра.

За AutoCAD ами и те си работят нормално, Land последната версия е 2009 след това са Civil 3D.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

Spawn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 9:31 pm

Мнение от Spawn »

Под Windows 7 (32 bit версия) върви дори и AutoCad 2004, безгрижно. Аз за сваляне и качване на данни ползвам ProLink който може да се свали от тук .

Публикувай отговор