GISExplorer

Програмно обезпечаване на Геодезията.
stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

GISExplorer

Мнение от stoianeca »

Някой има ли впечатления от този софт?

http://www.gisexplorer.eu/index.html

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

Изглежда доста добре направен (аз лично мисля че не е правен от български програмисти :-) ). Само не знам колко му е цената, на сайта не пише нищо.. :-) което за мен е много тъпо, продаваш нещо но цена няма обявена :). Но така правят и от Колма-та и от акстъра :). Преди 2години платихме 500лв. за акстъра (което беше някаква супер промоция уж). В последствие разбрах че версията беше нещо от сорта на 0.5.645 , т.е. някаква бета версия, която беше пълна с бъгове и реално не ставаше за работа. Сега гледам че са пуснали нов Акстър 2012 ( явно 2007 така и не можа да стигне до версия > 1.0 ). Ще им се обадя утре да видя дали лиценза ми за 2007 важи и за 2012..
Извинявам се за офтопика.

ggineff
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 8:11 pm

Мнение от ggineff »

И ако е на тази цена от 120 евро ще е супер.
http://www.david.bg/gis

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Ако е на тази цена и да не е супер, със сигурност ще стане.
Нямах достатъчно време да и обърна сериозно внимание, но имам много положително първо впечатление.

Biliana
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:03 am
Местоположение: bg

Мнение от Biliana »

Цената я проверих преди малко. Обявената в сайта няма нищо общо с истината. Били я объркали :). Истинската била съизмерима с Кадис или МКАД.

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

не знам за вас, но на мен лично тия БГ програми ми трябват само колкото да правя заснемания за чл.52 и да отварям КАД и ЗЕМ файлове.
Снощи отделих няколко часа и разгледах демото на Акстър 2012, доста добре е направен :-). Ако му изчистят бъговете с лекота задминава МКАД ! На мкад проблема му е в слабите програмисти иначе като замисъл е добър.

dodimitrov
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 10:45 am
Местоположение: София

Мнение от dodimitrov »

Позволи ми да не се съглася с последното изречение.
Явно нито си работил с МКАД, нито познаваш Кольо Маринов. Програмиста г-н Маринов в никакъв случай не може да се нарече слаб!. Функционалността на програмата в пълнотата и стабилността си е на ниво. Проблема на МКАД е в това, че интерфейса не е чак толкова user friendly и начинаещи потребители се шашкат. В МКАД е наблегнато много на входно/изходни формати и правилното интерпретиране на данните, което за мен е огромен плюс. Непрекъснато се добавят всевъзможни функции и екстри. Да не говорим за поддръжката и времето за реакция при проблем или нужда.
Не че нещо, аз не ползвам МКАД, просто такива подвеждащи заключения леко ме дразнят.

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

На мен ми трябваше да експортна зем или кад за визуализация в Гугъл Ърд. Ми стана чудесно. Отне ми време да свикна с кашата, ама когато се свикне веднъж става доста бързо. То така е с всяка нова програма де.

Hriseida
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 12:03 pm

GISExplorer Цени на програмата

Мнение от Hriseida »

Здравейте, забелязали ли сте, че има публикувани цени за програмата GISExplorer :lol:

http://www.gisexplorer.eu/bgprice.html

:lol: :lol: :lol:

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Думи нямам да опиша колко съм разочарован! :shock:

Публикувай отговор