GeoBase - AddOn към Autodesk, пакет с програми за геодезисти

Програмно обезпечаване на Геодезията.
Публикувай отговор
Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

:D Да! Това е така. Аз правя BUG REPORT, за да могат колегите да си го оправят за напред 8)

galina_kara
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 3:24 pm

Re: GeoBase - AddOn към Autodesk, пакет с програми за геодез

Мнение от galina_kara »

Колеги, моля за помощ! Наложи ми се да преинсталирам Windows на моя компютър и от тогава не работи менюто Точки- Изход в таблица. Всъщност работи нещо, защото изважда таблицата, но с координати 0,0. Дава съобщение за непозната команда: KOORD и X, Y /самите стойности на координатите ги изписва като непознати команди/. Менюто с изход въа файл работи. работя и другите приложения
Пробвах вече да премахна приложението от AutoCadMap , после го инсталирах отново - не става!
Какво да правя?

krivoto
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:38 pm

Мнение от krivoto »

Една молба за повече типове линии .... само с ограда не се справям ... имам типове за всичко , но те не се зареждат на чужди компове , защото нямат базата с линиии .... така като блокове е много полезна и се отварят винаги .... моляяяяя

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

krivoto, мисля че трябва да почетеш малко повече относно типовете линии в АутоКад. Отделно си има тема по този въпрос: http://www.geodesy-bg.net/forum/viewtopic.php?t=7
Да не говорим че има качено и ръководство по темата: http://www.geodesy-bg.net/TUTORIALS/14- ... bg_net.pdf
Тук имаме желание да отговаряме на всеки въпрос, но те съветвам да не разчиташ само на това! :?

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

"Излезе" нова версия на GeoBase. Още не съм имал време да го разгледам, но вече е качено за сваляне:
http://www.geodesy-bg.net/SOFT/GeoBa.exe
Искрени благодарности на автора на програмите Neycho!
Последно промяна от GeoRT на Вто Сеп 07, 2010 10:24 am, променено общо 1 път.

krivoto
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:38 pm

Мнение от krivoto »

За съжаление , хакерите в офиса ми разкараха AutoCAD 2008 3D MAP и ми инсталираха ЛЕГАЛЕН AutoCAD LT 2008.Проблема е , че не го намира като инсталран и не се добавя менюто . Какво да направя ?

krivoto
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:38 pm

Мнение от krivoto »

:?: :?: Дайте съвет ... моля

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

Ами това е една от причините цената на LT версиите да е по-ниска от пълният пакет. :lol: LT версиите не позволяват customizing :cry: И все пак май има начин да го накараш да ти зарежда програми (казвам май, защото не съм го пробвал), като си инсталираш third party software, който ще "научи" AutoCAD-а да зарежда програмки. Лошата новина е че май няма free такива програми :cry: Но все пак може да потърсиш из нета! Аз намерих тези http://www.cadaware.com или http://www.drcauto.com/ltfactory/produc ... index.html
И така зареждаш си менюто GeoBASE с menuload и после с помощта на някоя от тези програмки зареждаш GEO.vlx и мисля че трябва да стане :wink:

Neycho
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Дек 07, 2007 12:35 pm
Обратна връзка:

Мнение от Neycho »

За благодарности за програмата, нека не са само към мен, защото още от самото начало GeoBase не се пише от мен. Аз съм се включил доста късно в "проекта" Smile. Основните благодарности са за колегата: Пешката. Това, че GeoBase не ви се зарежда на версия на акад след 2004 е оправено при версия 5.3.
emo5kov написа:
Не работя с програмата, но предполагам, че си с АКАД 2006. Просто при вмъкването на блока е зададен кофти скалния фактор. Поне при мен се получава когато с лисп програма вкарвам блок.

Проблема е, че в новите версии на аутокад, се позволява да се зададе UNIT за самата дефиниция на блока, докато при по-старите версий(за които бе разработена библиотеката това не е така). От там идва проблема. Това е отстранено за някои от блокчетата но мисля, че не е за всички Smile (не са едно-две Smile)

giginik написа:Колеги, моля за помощ! Наложи ми се да преинсталирам Windows на моя компютър и от тогава не работи менюто Точки- Изход в таблица. Всъщност работи нещо, защото изважда таблицата, но с координати 0,0. Дава съобщение за непозната команда: KOORD и X, Y /самите стойности на координатите ги изписва като непознати команди/. Менюто с изход въа файл работи. работя и другите приложения
Пробвах вече да премахна приложението от AutoCadMap , после го инсталирах отново - не става!
Какво да правя?
Пробвай от Regional and language options да си оправип разделителя ( дали е . или ,)


krivoto написа:
Една молба за повече типове линии .... само с ограда не се справям ... имам типове за всичко , но те не се зареждат на чужди компове , защото нямат базата с линиии .... така като блокове е много полезна и се отварят винаги .... моляяяяя

Липсата на всички типове линий е напълно умишлена.
1 - не са 10 а са много повече.
2 - пробвал ли си да дефинираш тип линия в Акад?
3 - искат се Shape файлове, който да пращаш с чертежа (мразя shape'пове)


krivoto написа:За съжаление , хакерите в офиса ми разкараха AutoCAD 2008 3D MAP и ми инсталираха ЛЕГАЛЕН AutoCAD LT 2008.Проблема е , че не го намира като инсталран и не се добавя менюто . Какво да направя ?
Никога несъм си играл с LT версия, но незнам да е много по-различна от стандартните версии, по отношение на доп. софт. От appload си добави Geo.vlx файла в Contents и си готов.


Geomatics написа:Very Happy Да! Това е така. Аз правя BUG REPORT, за да могат колегите да си го оправят за напред Cool

Я дай да ти видя BUG REPORTA Laughing Laughing Laughing . Ако не съм се заблудил, сме се виждали в нашия офис??? Laughing




ПС. GeoRT, я ми разкажи на ушенце, как така за 2 седмици последната версия успя да стигне до теб, като имаш предвид, че не се познаваме лично. Знаеш ми ICQ'то.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

:) Разбра вече каква е връзката.
Трябва да ти кажа че подобен род "гювеч" се разпространява със скоростта на светлината.

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

Geomatics написа:След uninstall менюто GeoBase остава, но естествено неработи. Аз съм с Land Desktop 2006 :?:
това стана при версия 4.5

В кой офис мислиш че с ме се виждали? :)

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Neycho написа:Липсата на всички типове линий е напълно умишлена.
1 - не са 10 а са много повече.
2 - пробвал ли си да дефинираш тип линия в Акад?
3 - искат се Shape файлове, който да пращаш с чертежа (мразя shape'пове)
Само да припомня че има отделна тема за типовете линии ЛИНК. Там колегата Geomatics любезно е предоставил разработени от него дефиниции на стандартните линии по инструкция. Те ползват стандартния аутокадски *.shx, който го има на всички инсталации.

m9ck
administrator
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:40 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от m9ck »

Нейчо, вината за разспространение е моя. Имам колежка , която се познава със всички или повечето от вас и от нея имам програмката. До този момент не бях я ползвал, наложи се да правя надлъжни профили и реших да пробвам с GeoBase. При "терена" всичко е ОК, но при решаване на нивелетата има някои бъг-ове, като например: проектните и работните коти не ги пресмята коректно - с разлики от 2-3см, също така забелязах, че ако едното нивелетно рамо е с нулев наклон неможе да изчертае вертикалната крива, а работните коти отиват не където трябва :).

Немога да не изкажа благодарности и комплименти към целия екип създал GeoBase! Продължавайте да я развивате!
bpfc 4 life

Neycho
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Дек 07, 2007 12:35 pm
Обратна връзка:

Мнение от Neycho »

Мдам...... Това за нулевия наклон, несъм го мислил и не е дебъгвано. Разликите в котите се получават, по една единствена причина. По време на разработката на профила, се наложи да избирам, дали да използвам изчислените наклони, със цялата възможна точност, или да я закръгля до 2 знака. Гафа дойде от там, че когато позваш цялата точност, се получават проектни коти, които не излизат като се сметнат по надписаните наклон и дължина. За това останах на вариянта със закръглени стойности. Тук проблема е, че при дължини на линията над 100'тина метра, почва да губи точност. Има едно решение, но няма начин да се хвана да го разпиша. Може да се направи да смята проектни коти от двете страни на линията и да ги усреднява, ама.... Ако някои има друга ИНТЕЛИГЕНТНА идея за решаване на проблема, ще го изслушам.

galina_kara
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 3:24 pm

Мнение от galina_kara »

Браво за новата версия!!! Но и там ще има въпроси...
Намример опцията да го видиш в Google Earth - дава съобщение че не може да отвори файла P5.kml. Защо става така?

Публикувай отговор