Tplan(DOS) za Windows 7 64 bit

Програмно обезпечаване на Геодезията.
Geo_V
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 12:13 pm

Tplan(DOS) za Windows 7 64 bit

Мнение от Geo_V »

Здравейте! Искам да попитам някои стартирал ли е Tplan(DOS) под 64-битов Windows.
Успявам да го стартирам през DOSbox, но при изравнението на мрежи (планова или височинна) изписав съобщението : "програмата неможе да продължи изравнението"
Предполагам проблема идва от некоректното прочитане на AUTOEXEC.BAT ot emulatora(DOSbox)

Някои ако се е сблъсквал с проблема , и намерил неговото решение Моля да помогне!
Благодаря ви !!!!!

j_top
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 9:48 am

Мнение от j_top »

Най - простото решение колега е COORD.exe ето ти адрес да си го изтеглиш (http://geodesy-bg.net/node/3). След Windows 98 всички по високи версии създават проблеми за досовския т-план, така че не се мъчи. Много колеги пренебрегват Coord.exe - то но сам ще се убедиш че макар и проста всъщност е много ефективна и върши същата работа като т-плана. В същото време спестява и много време. Ще откриеш че дава малки разлики от т-плана но това е от настройките на изравнението.
в т-плана можеш да променяш параметрите на изравнението а в COORD.exe автора ги е направил според дебелите книги и не се пипат. Хо ако си поиграеш с настройките на т-плана ще получиш същите резултати.Успех!

Geo_V
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 12:13 pm

Мнение от Geo_V »

Благодаря ти за съвета, но твоето решение не ме устроива.
Целта ми е ад разбера как мога да работя на досовска програма под 64 битова машима.

Някои ако се е сблъскал с този проблем, надявам се да помогне
Благодаря Ви!

djaba
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 8:38 am

Мнение от djaba »

.
Последно промяна от djaba на Пон Ное 09, 2020 11:01 am, променено общо 1 път.

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

Аз си карам с ДОСбокс под 32 битова виста и работи без проблеми. Тази грешка не съм я виждал досега.. да не би мрежата ти да не е точна :))? Иначе не виждам откъде може да има проблем.
Другия вариант наистина е да ползваш виртуално ПС

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

Възможно е и да е от самия Тплан. Дай мейлче и ше ти пусна един тестван, може па да тръгне :)

100jan
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 3:38 pm
Обратна връзка:

Мнение от 100jan »

djaba написа:
Geo_V написа:Благодаря ти за съвета, но твоето решение не ме устроива.
Целта ми е ад разбера как мога да работя на досовска програма под 64 битова машима.

Някои ако се е сблъскал с този проблем, надявам се да помогне
Благодаря Ви!
Няма начин!

Ако не се справяш с DOSbox можеш да пробваш с виртуална машина. Опитай с VMware Workstation, VirtualBox или MS Virtual PC.
Получава се тръгва tplan-a http://geodesy-bg.net/forum/viewtopic.php?t=468
Stoian D Mitrew

100jan
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 3:38 pm
Обратна връзка:

Мнение от 100jan »

j_top написа:Най - простото решение колега е COORD.exe ето ти адрес да си го изтеглиш (http://geodesy-bg.net/node/3). След Windows 98 всички по високи версии създават проблеми за досовския т-план, така че не се мъчи. Много колеги пренебрегват Coord.exe - то но сам ще се убедиш че макар и проста всъщност е много ефективна и върши същата работа като т-плана. В същото време спестява и много време. Ще откриеш че дава малки разлики от т-плана но това е от настройките на изравнението.
в т-плана можеш да променяш параметрите на изравнението а в COORD.exe автора ги е направил според дебелите книги и не се пипат. Хо ако си поиграеш с настройките на т-плана ще получиш същите резултати.Успех!
COORD звучи добре с една малка подробност, вече сме 2011 г. и COORD e в почивка.....
Stoian D Mitrew

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

Coord си работи само каприз на автора за проверка на дата на компютъра, пиши на автора за по-нова версия, колеги постваха за Coord2015.
Разликата на Coord'a с TPLAN е в тежестния модел, забелязах в TPLAN ако дадена посока е измервана няколко пъти тя получава по висока тежест и съответно по-малка поправка.
Но тежестния модел е спорен, всяка тежест е субективен фактор ...
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

todor_trifonov
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 5:00 am

Re: Tplan(DOS) za Windows 7 64 bit

Мнение от todor_trifonov »

Здравейте!
Може ли някой колега да ми изпрати примерни файлове за въвеждане в програмата coord. за да видя подредбата на входните данни. Благодаря предварително.

oorka
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 3:39 pm

Re: Tplan(DOS) za Windows 7 64 bit

Мнение от oorka »

Дос-овския Тплан работи на Windows 7 64 bit чрез инсталиране на виртуална машина. VMware Workstation е проверена и всичко е ОК. Това с DOSbox е доста изчекната и измъчена работа...

new1
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 12:07 pm
Местоположение: На много места :)

Re: Tplan(DOS) za Windows 7 64 bit

Мнение от new1 »

Относно coord.exe, може ли да ме ориентирате за някакъв хелп файл, в който е обяснено как се структурират входните файлове и отделните операции с програмата?

Публикувай отговор