как да дигитализирам?

Решения на практически въпроси. Обмяна на опит и "know how".
k1k0k0
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 11:47 am
Местоположение: Тайна Майна

Мнение от k1k0k0 »

Извън Темата !
Според мен е погрешно изобщо да се използва
термина Пазар в България, включително и
"пазара на труда" ... т.е. не може да се говори, че
това е някаква Мерка и Теглилка :)
Според мен тотално се размиха понятия като:
учил, чел, знае, може, работил, претупва, верно, грешно, глупост, има желание, старае се, развива се, пречи, помага, платено, безплатно, законно, незаконно, морално, неморално, срок, диплома, квалификация ...

maragidik
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 6:12 pm
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Мнение от maragidik »

Здравейте!
Не съм влизала доста време, и, както виждам, сте се разговорили. Всъщност влязох за да питам нещо, но вече ще се въздържам, а само ще чета. За да не ме напада никой.
И - да обясня (защото нямам причина да се защитавам) - това, че не съм завършила ГЕОДЕЗИЯ някъде а едно просто БМЕИ - Габрово, мисля, не ме лишава от правото да обработвам на компютър данните от измерванията, които съм правила с ГЕОДЕЗИСТ, завършил военното училище в Шумен (специалност ГФК) и после военна академия в Москва. Определено смятам, че работим коректно като екип. Просто на няколко пъти попитах неща, които са елементарни, като се надявах да простите невежеството ми. Мислех, че форумът е и за това.
Пожелавам на всички ГЕОДЕЗИСТИ спорна работа.

Rum Tum Tugger
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:34 pm

Мнение от Rum Tum Tugger »

Айде maragidik се обиди.
А дали ще е спокойна ако разбере, че тракторист й пише рецепта за лекарства, след като най-великият лекар я е прегледал?

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Ще се въздържа от коментари, макар и да ми е много трудно. :x

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

Изкушавам се да задам само един въпрос: Щом е толкова голям ГЕОДЕЗИСТ защо Ви е накарал да дигитализирате съмнителен графичен оригинал, при условие че се изисква висока точност?

ПП
Извинявам се за заяждането и за жалост много други го правят така, и после почват проблемите и споровете за граници на имоти.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

maragidik
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 6:12 pm
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Мнение от maragidik »

Отговарям на Незнайко: "Съмнителният графичен оригинал" е даден от общината, която иска да се направи помощен план. Те НЕ дават информацията в цифров вид, както би било редно. И в повечето случаи този "оригинал" даже не е цветен. Интересно, ВИЕ как бихте процедирали в този случай?

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Пак да попитам, Вашият колега геодезист тези неща не ги ли знае?!?
Мога да назова точното наименование на учебната дисциплина (изучава се в УАСГ) в която се засяга корелирането на растерни изображения. Точно тя не Ви достига в случая, нали?

Публикувай отговор