КИГ vs КИИП

на геодезическа тематика.
Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

КИГ vs КИИП

Мнение от Geomatics »

Колеги, какво е вашето мнение за двете камари? В коя е по-важно да си член? Ще се отделят ли геодезистите напълно от КИИП? Някъде искат ли ви печати от КИГ?

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

Аз си мисля ,че до 3-4 години напълно ще се "отцепим" от КИИП ,за пример давам в Пловдив две общини изискват печат от КИГ.

m9ck
administrator
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:40 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от m9ck »

Според мен ако КИГ стане единствената камара , всички сегашни членове на КИИП би трябвало автоматично да бъдат прехвърлени към новата камара. Би било абсурдно наново да доказваш стажове и пр....., но в БГ всичко е възможно. Ще видим какво ще стане.
bpfc 4 life

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

Кои са тези две общини? :shock:

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

Марица и Родопи

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

От кога е така :shock:! А печата от КИИП не вървили? Преди десетина дена предадох един ПУП в Родопи и за сега никои не се е обадил. На тебе са то искали печат за КИГ? Ако е така това е баси ФИЛМА! :!: :!:

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

Каза ми го един колега ще го разпитам подробно.

Jonny
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 4:45 pm
Местоположение: O.K.

Мнение от Jonny »

Нямам нищо против печатите, но според мен те трябва да се издават от "нещо" пред което важи този печат - Община, Агенция, някаква служба, а не да се саберат група мошеници на които обектите минават без пречки, не защото са редовни, а защото те си ги приемат и да те изнудват за членство. Камарата ли ни приема обектите?

ван
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 4:07 pm

хахо

Мнение от ван »

в СК-Добрич ми искаха печат на КИГ, за да направя делба на имот от влязла в сила КК на гр.Каварна.

eria
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 2:22 pm
Местоположение: София

Мнение от eria »

Естествено, че ще ти искат, записано е в Закон за геодезията и картографията. Друг е въпросът, че е неясно и може да се тълкува по много начини.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

eria написа:Естествено, че ще ти искат, записано е в Закон за геодезията и картографията. Друг е въпросът, че е неясно и може да се тълкува по много начини.
А, удостверението ми от АК и ЗКИР?!
То за какво служи?
И откъде накъде ще ми искат някакъв друг лиценз, който се издава на базата на правоспособността ми по ЗКИР, която вече имам, но очевидно не е достатъчна?
Логика?

eria
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 2:22 pm
Местоположение: София

Мнение от eria »

Няма логика :)
Изисква се правоспособното лице да подпечата проектите, които предава. Но с какъв печат? АК не прави печати, издава само карти и удостоверения. И ето тук идват вече различните тълкувания :). А че ги има е ясно, щом колегите от Смолян и нужда от учредително събрание не са почувствали още. :)

krivoto
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:38 pm

Мнение от krivoto »

Крайно време е вече да се затвори секция Геодезия в КИИП и всички колеги да се преместят в КИГ , защото ....
ГЕОДЕЗИЯТА не е сирене да я разрежеш и разделиш на по-бяло или на по-солено .... Геодезията е една за всичко и за строителство и за кадастър и за проектиране и за деформации и т.н.... не трябва да се делим , а да бъдем като архитекТорите , в отделна камара и да си защитаваме интереса ...и да си търсим правата .... и сега е момента с новата власт да си прокараме исканията и да се направи промяна в законовата уредба ... писна ми от тези КИИП .... сега ще има и изпит с цена 500 лева (два пъти в годината) , за да си с ППП ... тези се самозабравиха и трябва да се разкарат вече от нашата гилдия ... като пиявици са ... неможе да се възползваш от хората , които с труд си изкаравт хляба ( на слънце , дъжд , пек , сняг ) , а те да си правят скъпи офиси и да събират само такси ... крайно време е ...ПоверВайте ми ....

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

krivoto написа: сега ще има и изпит с цена 500 лева (два пъти в годината) , за да си с ППП
Колега, ако може малко повече инфо. Това ако е истина тия си реват за бой вече.

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

В КИГ всичко пък е Кадастър... И там трябва да се променят изискванията, защото не всичко е кадастър=)) За КИИП, не го вярвам с тези 1000 лв за година ама... все пак много мозъци застанаха зад бюрата, все ще измислят някоя глупост...

Публикувай отговор