Среща на геодезистите в Хисар

на геодезическа тематика.
toledo
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 02, 2007 11:11 pm
Обратна връзка:

Среща на геодезистите в Хисар

Мнение от toledo »

Колеги, разбрах за среща на 11-12.11.2010г. в Хисар организирана от АГФ, на която отново ще се направи опит за прокарване на идеята за отдаване на концесия изготвянето и поддържането на кадастралните карти, като всеобщо искане на всички геодезисти. Има ли някой информация какво се готви от монополистите в бранша?

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Колеги, този въпрос въобще не е за подценяване. Аз съм на мнение, че някои от геодезистите имат голямо влияние, по-голямо от доста от другите инженерни специалности. По тяхно настояване се променят закони, създават се и се отделят камари. Излиза, че в сферата на геодезията са съсредоточени много големи интереси. И тези колеги с толкова голямо влияние не знам кои са. Познатият ми кръг не е с толкова силни позиции в законотворството. Така че очаквам че всичко може да се случи. Независимо дали е против защитата на конкуренцията, против правилата на основният закон на Р България, против правилата на ЕС и т.н. И доколкото познавам инициативността и борбеността на нас, дребните геодезически фирми съм голям скептик.
Да ни е честита камарата на геодезистите!

Публикувай отговор