SOFTWARE за SOKKIA-SET4C

Всичко свързано с инструментите на различните производители.
Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

Има една програмка производство УАСГ (Христо Дечев, Павел Павлов). Сваля от Сокия и Лайка. За всички модели, с които съм пробвал работи. Във фирмата имаме нивелир DNA03, който го точа с тази програма, понеже Survey Office така и не успя да се справи. Никъде не се споменава за запазени права, даже Дечев навремето ни предлагаше сорс кода. Давам, само кажете как :)

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

Изпратия на [email protected] и колегата GeoRT ще я качи.

Нали? :D

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

Пратих. Дано бързо пристигнат, че с Български Пощи лошо ми става :)

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Получих.
Тези дни ще ги кача.

peterkyosev
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 08, 2010 3:21 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от peterkyosev »

Ползвам съм различни програми за сваляне на данните от станцията.
Всички си работиха нормално, поне за източването.
За да се получи читав трансфер трябва параметрите за съответно устройство в програмата, която ползвате (power set memory-например) и в самата тотална станция да са идентични-ком порт, скорост на предаване, стоп битове. Успех!

ger4o
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Ное 09, 2010 5:02 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от ger4o »

Здравейте, колеги.
Имам малък проблем с тотална станция Sokkia SET4C II. Опитвам се да сваля измервания, но не ми се получава... Пробвах с програмите COMMS за DOS, WinCOMMS и ProLink 1.15 и въпреки това не стана.
Прочетох предишните коментари по темата и направих всички настройки - порт, скорост на трансфер и т.н.
При опита ми с COMMS за DOS ми излиза съобщение "Card Communication Error". Първо настройвам инструмента и след това пускам програмата...
Пробвах и с другите две програми (WinCOMMS и ProLink), но при тях не ми е особено ясно какво устройство (Device) да избера - опитах с SCR1 Card Reader и с SCR2 Card Reader - и при двете почти да се свърже с инструмента, но само почти...
Картата на инструмента работи, защото записва измерванията в нея.
Дайте ми някакъв съвет какво да правя???
Благодаря предварително :)

nikpl
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 11:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от nikpl »

Пробвай с различни стойности на порта на инструмента и порта на компютъра. При мен с различни стойности става, в момента не помня точни какви са.
Сложи порта на компютъра 9600-8-N-1(май беше 9600-8-odd-1)
и пробвай всички комбинации на порта на инструмента докато тръгне.
става въпрос за Comms за DOS.

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

Също много важно е с какъв кабел си? USB или DATA кабел, понеже ако си с usb кабел трябва да си пренастроиш порта на кабела в device manager-a.

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

A и ако се ползва преходник да речем от ДАТА към USB има значение какъв ще е преходника. Има скъпи, има и евтини. Евтините са си боклуци... едни такива къси и "прозрачни" кабели...

ger4o
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Ное 09, 2010 5:02 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от ger4o »

Пробвах с всички възможно стойности на порта на инструмента, които са 2 всъщност - 1200 и 2400 и с всички възможни стойности на порта на компютъра, но пак не стана...
Кабела, с който се опитвам да свалям си е USB - без преходник. Опитах също и с DATA кабел - пак нищо.
Вече почвам да се изчерпвам и отчайвам :(
Може ли някой да ми напише подробно каква е последователността на работа - от поставянето на кабела, през избор менюто на инструмента и т.н. до самия трансфер на данните?!?!
След като вляза в менюто на картата (Card) на инструмента имам два избора (според мен): 1. data output и 2. comms. Кой от двата да използвам?!?! Пробвала съм и с двата варианта...

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

Кабела е USB без преходник ? А драйвери има ли си ?

ger4o
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Ное 09, 2010 5:02 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от ger4o »

Да, има. С него свалям от друга тотална станция Sokkia. Кабела е купен преди около 2 години и работи безотказно с другата тотална станция.

nikpl
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 11:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от nikpl »

С USB-кабел без преходник няма да стане с досовската програма.
Програмата търси COM-порт със съответния номер.
А кое наричаш DATA-кабел?
Вариантите са:
-Ако имаш COM-порт на компютъра и кабел 'инструмент<-->COM-порт'
свързваш директно и сваляш като стойностите на портовете са различни.
-Ако нямаш COM-порт на компютъра и кабел 'инструмент<-->COM-порт'
тогава си взимаш преходник - COM-порт-->USB (като си инсталирал драйвера, който върви с преходника от магазина), нагласяш в програмата съответния номер на порта (при мен е COM4) и там другите настройки.
В програмата отиваш на CARD,
а в инструмента comms --- мисля че пише "online..."
Този кабел, който имаш е за по-нов инструмент,
мисля че с него няма да стане

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

Малко не съм запознат със Set4. Тази карта да не би случайно да е PCMCIA ?

ger4o
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Ное 09, 2010 5:02 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от ger4o »

Става с досовската програма - номера на порта е COM4 (както при теб), само че кабела е "инструмент <--> USB". С него съм сваляла и съм качвала данни през DOS.
Сваляла съм и от друга Sokkia SET4C пак с този кабел. Вярно, че измерванията бяха малко нереални (височина на инструмента - 5.90, височина на сигнала - 4.50 и някакви много големи разлики в двустранно измерени разстояния), което явно се получава от това, че кабела е USB...
Идеята ми е, че успявах да установя някаква връзка между инструмента и компютъра. А сега не мога нито с USB, нито с COM-порт кабел?!?!?
Това започва да ме навежда на мисълта, че има нещо гнило в самия инструмент?!?!?

Публикувай отговор