ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ

на геодезическа тематика.
dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Разбира се, че ще си плати всичко като поп. Може и още как.
Това са МИНИМАЛНИ цени за извършваните услуги. Таван за "цените на дребно" няма, можеш да поискаш колкото си искаш по лична преценка.
А дали някой продава на дребно или на едро си е негова работа.
Всъщност аз не разбрах каква теза защитаваш.

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Такова нещо , като на едро и дребно според много от вас няма, но тогава защо, когато играете по търгове давате ниски цени с оглед броя обекти и с една основна цел - да се спечели търга? Защо не държите на минималните цени? Защо една Кадастрална карта на населено място с площ от 50 хра с гъстота на затрояване 50% не се даде цена по минималните цени на геодезическите услуги? Някак си мисля, че много неща се говорят само заради самото действие, а не заради смисъла от това и в крайна сметка се въртим в един порочен кръг от черни и бели субекти и се спори кой е по-мръсния цвят.

Всъщност аз не разбрах каква теза защитаваш.
Прочети пак поста ми и ще разбереш, не съм се изразил на висш Валериански.

Поздрави!!!

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Защото аз поне съм чувал само за една колегия, която да държи и спазва минималните цени в инвестиционното проектиране и това в зората на създаване на КИИП. Сега и при тях не знам как е.
Никой не ти казва, че определянето на цените по методиката на КИИП е повсеместно разпространено в България, напротив. Но то май и няма да стане щото има доста такива като теб дето искат да продават "на едро", а и поради липсата на всякакъв контрол. Я да се пробва някой адвокат да работи под минималните им цени, било то на едро или на дребно да видиш какво ще му се случи
Макар че се съмнявам че ти си всъщност този който продава геодезически услуги. Колкото за кадастралните карти, кои минимални цени за геодезически услуги имаш предвид?

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Утре , ако се замъкна до офиса ще конкретизирам всичките си отговори с цифри.

И да не стоим просто така, без да коментираме нищо до тогава , може ли да ми обясниш какво имаш предвид с "Макар че се съмнявам че ти си всъщност този който продава геодезически услуги.", написано в последният ти пост?

Поздрави!

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Сега пък цифри.
В крайна сметка против минимални цени ли си или за минимални цени след цялото говорене?

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

изтрито
Последно промяна от g_ishkitiev на Съб Юли 17, 2010 9:20 pm, променено общо 1 път.

Icer
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 6:21 pm

Мнение от Icer »

Сега пък цифри.
В крайна сметка против минимални цени ли си или за минимални цени след цялото говорене?
Естествено, че съм за това да има някакъв порядък, но като всяка, или почти всяка Българска работа и тази сме я докарали до кривата круша.
В горният ми пост имах запитване към теб, на което не получих отговор и би било добре да го получа.

Поздрави.

sotko12
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 3:19 pm

Мнение от sotko12 »

Тук дълго си говорихме за дъмпинга в цените, а той си продължава с пълна сила:
лицето: инж. Г. М./асистент в университет, може би главен/ измерва точки за протокол 2 за стрителна линия и ниво на цена от 100лв.!!!
При това прави грешка и другия ден отива и мери отново.
Кажете ми как ще ви излезе сметката ако работите на такива цени?
И защо изобщо трябва да се работи на загуба?
Толкова ли гладни има?

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

Има и още по-гладни, макар че обират само каймака, създали са си доста богата база от CAD карти. И сега препродават информацията на дъмпингови цени, според мен целта им да отстранят конкуренцията за дадена територия за да останат монополисти после.
Това е моето мнение, иначе ако имаше желание в КИИП & etc. организациики да са повдигнали въпроса, да вдигнат шум пред КЗП и така.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

Това пък такава глупост не съм се и замислял, че някой колега може да я прави. При мен, който и да е дошъл стига да имам някаква информация винаги съм помогнал.

Публикувай отговор