Изчисляване на карнети ?!

на геодезическа тематика.
ivayllo
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:31 pm

Изчисляване на карнети ?!

Мнение от ivayllo »

Здравейте , аз съм нов във този форум и ситуацията ми е следната :

Завършил съм строителен техникум преди 5 години но не съм ходил да си карам държавните изпити след 13ти клас , и сега трябва да се явявам на тях за да мога да взема 3та квалификационна степен ! Въпросите са ми много и на дали някой ще тръгне да ми обеснява всичко , затова ще попитам основното което не ми е ясно , а то е :

КАК СЕ ИЗЧИСЛЯВАТ КАРНЕТИТЕ (за измерване на хориз.ъгли , нивелачен и дължинен) .

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

Ако си от София, разходи се до УАСГ, там в книжарниците потърси Геодезия 1, и всичко е обяснено с карнетите и изчисленията. Но даже и с учебника от техникума може да се справиш чудесно. Няма кой да тръгне да ти чертае карнетите и да пише обяснения. Още повече че има различни програми на които се изчисляват подобни неща и вече не се ползват тези карнети.

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

Здравей и добре дошъл :D !

Според мен форума е малко неудобно място за обяснение на последователността за смятането на различните видове карнети. Съгласен съм с колегата stoianeca, само мога да добява, че и Ръководството за упражнения по геодезия би ти свършило работа!

Успех!

ivayllo
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 4:31 pm

Мнение от ivayllo »

Благодаря ви много за отговорите , този учебник 1ва част ми помогна много , но не достатъчно . Ако някой знае от къде мога да намеря материали за Работна Геодезична Основа (РГО) , както и за Полигоновите ходове и мрежи , ъглова и линейна несвръзка и репериране на полигоновите (работни) точки , ще се радвам да сподели с мен . Благодаря предварително :oops:

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

този учебник 1ва част ми помогна много , но не достатъчно
Ами... дай и втора част, де. Сагата продължава, ама няма да ти кажа как свършва, че да не ти развалям удоволствието от поредицата. :lol:

Виж сега, има достатъчно учебници.
Примерно, аз имам останали от техникума "Ботев" четири много приятни части "Геодезия", въпреки че учих "Строителство и архитектура".
Всичко го има черно на бяло - отиваш, купуваш, четеш, учиш... получаваш трета квалификационна степен.

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

И учебниците за техникума ще ти свършат работа. Даже може би се намират малко по-лесно, защото ги преиздаваха преди десетина години. Чувал съм, че в книжарницата на изд. Техника може да се правят поръчки на отделни бройки учебници с изчерпан тираж. Ако има интерес, ше обяснявам къде се намира :)

Миланов
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 10, 2009 9:25 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Миланов »

Колеги, от тук може да погледнете малко полезни учебни материали:
http://www.uacg.bg/UACEG_site/acadstaff/viewDep2.php
Успех! :wink:

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »


Публикувай отговор