Leica и Geomax са от групата Hexagon.
За мен това обяснява факта, че суфтуера в контролерите в голяма степен по принцип е сходен.
Липсата на спътников сигнал - според мен и други колеги е заради мощни смутители - интерференция в района.
Имал съм случай с 6 GLONASS спътника и 0 GPS в открито поле и пак не може да фиксира (!).
По-големия принципен проблем според мен е, че Geomax неизвестно защо не отговарят конкретно на поставените напоследък технически (въпроси) по софтуера и изпратените от мен сурови данни...
GPS измервания - Geomax
Да обаче каква е конфигурацита на спътниците, да не би да имаш изгряващи или залязващи 3 или 4 спътника под 15 градуса. Зависи на колко градуса си ги настроил гпс-ите да не ги включват тези спътници. Предполагам, че го знаеш това нещо, но пак е мнение което можв да помогне.geozemia написа: Имал съм случай с 6 GLONASS спътника и 0 GPS в открито поле и пак не може да фиксира (!).
Софтуерът на контролера е програмиран така, че например може да "вижда" 13 спътника, но да използва за определянето на координатите - 7 спътника - тези, от които решението е най-добро. Т.е. всички останали даващи "лошо" решение са вече елиминирани. В случая софтуерът, показваше че използва 6 на GLONASS.
Аз отделно задавам ръчно ъгъл от примерно 18 градуса да илиминирам "шумните".
Това, което го спонемах бе в район на "мъртва" зона и едва-едва хвана само GLONASS. Много интересно защо не хвана нито един от GPS.
Аз отделно задавам ръчно ъгъл от примерно 18 градуса да илиминирам "шумните".
Това, което го спонемах бе в район на "мъртва" зона и едва-едва хвана само GLONASS. Много интересно защо не хвана нито един от GPS.
Пробвай с gnss мрежата на навитек за пост процесинг... Смятам че ще ти е от полза да разрешиш някои проблеми със замерванията.
GeoRT: Имаш първо и последно предупреждение относно кирилицата, след това директно трия мнения! http://geodesy-bg.net/forum/viewtopic.php?t=137
Probvai s gnss mrejata na naviteq za post processing...smqtam che shte ti e ot polza da razreshish nqkoi problemi sys zamervaniqta
GeoRT: Имаш първо и последно предупреждение относно кирилицата, след това директно трия мнения! http://geodesy-bg.net/forum/viewtopic.php?t=137