За и против Cadis

Решения на практически въпроси. Обмяна на опит и "know how".
todor_trifonov
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 5:00 am

За и против Cadis

Мнение от todor_trifonov »

Пускам тази тема да разбера мненито Ви за програма Cadis, какви грешки най-често имате и как ги корегирате. Аз работя с нея и многочесто при експотр ми се губят собственици, СО и др.

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

Нямам преки наблюдения от КАДИС, в момента ползвам МКАД но се замислям, КАДИС построява автоматично контурите, МКАД по потребителски ориентиран. МКАД също има проблеми с експортването, има и обратен ефект т.е. изрязваш си определен квартал и си експортваш графиката, а атрибутната информация е за цялата графика на населеното място – пълни атрибутни таблици.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

Красимир Колев
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 8:58 am
Местоположение: София

Мнение от Красимир Колев »

Много съм критичен към софтуер по принцип, а Кадис определено не ми харесва. Като имам повечко време ше драсна още някой и друг ред :)

pavelcom
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 2:27 am
Местоположение: София

Мнение от pavelcom »

Аз съм ЗА. Има полезни модули за трансформации и за работа с растерни изображения, както и модул с ГИС функции. Има и други добри според мен възможности, но не мога да бъда изцяло обективен, тъй като не познавам в детайли останалите подобни български продукти.

R
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 8:47 pm

Мнение от R »

Íàèñòèíà å äîáúð çà ðàáîòà ñ ðàñòåðíè èçîáðàæåíèÿ, íî êàê ñå ñïðàâÿòå ñúñ çàâúðòàíåòî èì?

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Преди няколко години имах достъп до КАДИС и се занимавах и с георефериране с него.
Честно казно, не намирам смисъл да се ползва нещо различно от RasterDesign за тази операция.

Юлиан Изевков
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 6:51 pm

1

Мнение от Юлиан Изевков »

Никога досега не съм имал проблеми с експорт при кадис, освен при повреден файл. Има си нормалните минуси за БГ програми (неточно прихващане на възли, което дава грешки при генериране на имоти,изключителлно неподходяща за хоризонтали). Аз лично съм работил само с нея от този тип програми, но колеги работили преди с Мкад казват че кадис е по-добра. Според мен кадис е само за обекти от типа на кадастара. Нестава за заснемания, изчисляване на обеми, проектиране и тнт (Ауто кад си има за тях:)

Публикувай отговор