sokkia - проблем при измерване

Решения на практически въпроси. Обмяна на опит и "know how".
d_d
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:15 pm

sokkia - проблем при измерване

Мнение от d_d »

Здравейте колеги, налага ми се да меря със тотална станция SOKKIA 230 R. При измерване получавам SDR файл в който съдържа само координати на точките. Разбах че трябва да меря в REC меню но не знам последователността на работа. Ако някой може да ми помогне ще бъда много благодарен.

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

Влизаш в меню REC после на STN DATA си въвеждаш височината на инструмента и номера на точката. Отиваш в DIST DATA и си мериш и записваш :)

d_d
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:15 pm

Мнение от d_d »

Благодаря, и все пак не се ли ориентира станцията? Ако искам да меря с две известни точки и истинските им координати.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Честно казано... чудя се дали да не си сложа сам на себе си бан към форума и да се приключи с тази мъка! :shock: :x :(

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

В Минно - геоложкия май наистина на нищо не ви учат. :shock:
Един стар колега - конструктор казваше: ИнженерЪТ не трябва да знае отговори, той трябва да намира решения.

Biliana
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:03 am
Местоположение: bg

Мнение от Biliana »

ИнженерЪТ може да намери решение само ако има ЗНАНИЯ получени в института ! Не твърдя, че като се дипломираш си готов за практиката :) , но съм твърдо на мнение, че във ВИАС те учат ДА МИСЛИШ !!!! А това си е важно, който колкото и да се обижда :)

Biliana
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:03 am
Местоположение: bg

Мнение от Biliana »

И тази Сокиа няма ли си книжка? Ако няма, Сокиа има чудесна интернет страница в която можеш да намериш всичко, което ти трябва за инструментите им! :) Трябва само да знаеш какво търсиш :)

d_d
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:15 pm

Мнение от d_d »

Благодаря за всички мнения, макар че повечето не ми бяха полезни. Считайте темата за преключила - справих се със задачата успешно :) .

Публикувай отговор