Точки около Ж.П. прелеза на входа на Асеновград (от Пловдив)

Всичко, което не влиза в горните категории.
eo.geodesy
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:02 pm

Точки около Ж.П. прелеза на входа на Асеновград (от Пловдив)

Мнение от eo.geodesy »

Трябват ми координатите на няколко съществуващи точки около така нареченото Асеновградско шосе в в близост до Ж.П. прелеза на входа на Асеновград (от Пловдив).
Друго от което се нуждая Аеро-Фото снимка на същия участък и мащаба на снмката.
Къде би трябвало да отида, за да получа тези данни ?
Или бих ли могъл да ги получа по електронна поща ?
[email protected]
Благодаря !
Програмирам на Delphi

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

Дай някакви приблизителни координати да ти намеря нещо ако имам за там, а за аерофотото ако е земеделска земя от службата по земеделие според мен.

eo.geodesy
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:02 pm

Мнение от eo.geodesy »

Конвертирах:
B = 42° 01' 18.50"
L = 24° 51' 38.10"
във WGS84 и получих:
N = 4654411.514 m
E = 322874.756 m
Програмирам на Delphi

kmh
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 12:46 pm

Мнение от kmh »

Агенциате по кадастър или ИКАР - www.icadastre.bg

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

eo.geodesy, имаш лично.

eo.geodesy
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:02 pm

Мнение от eo.geodesy »

bobets написа:eo.geodesy, имаш лично.
Благодаря много :!:
Програмирам на Delphi

eo.geodesy
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:02 pm

Мнение от eo.geodesy »

Сега остава единствено да намеря една аеро-фото снимка на нивата, която да попада естествено близо до центъра на снимката, за да са минимални деформациите, но и да не е в центъра какво да се прави ....
Разбира се снимката трябва да е стара, мисля от 1960-1970г, за да личат на нея границите на нивата, защото по-късно границите са унищожени ....
Интересно ми е коя институция в България държи архив със стари аеро-фото снимки (въздушна фотограметрия).
Програмирам на Delphi

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

Старите кадастрални планове, в общините, може и да пазят тези "тайни"=) /за старите граници на имота/

eo.geodesy
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:02 pm

Мнение от eo.geodesy »

stoianeca написа:Старите кадастрални планове, в общините, може и да пазят тези "тайни"=) /за старите граници на имота/
Разглеждах веднъж кадастралния план в община Асеновград, но понеже нивата първо е влезнала в ТКЗС а после по някое време е влезнала в чертите на града и е престанала да бъде нива нещо се губят очертанията и.
Имам едно ксерокопие на скица, но то е твърде неофициално, няма печат, само пише името на собственика и че е 4.8 дка и че е No.90 ....
Но в кадастъра са сменили номерацията на парцелите и го няма очертанието на парцела и не мога да локализирам местоположението.
Мисля само аеро-фото снимка ще ми покаже местоположението, защото ще се види ЖП линията, ЖП прелеза, очертанията и местоположението на нивата спрамо ЖП линията и прелеза.
(Пътят Асеновград-Пловдив е променян по ширина а и по ос и не може да се използва като ориентир.... )
Програмирам на Delphi

Публикувай отговор