Съвет за роботизирана тотална станция???

Всичко свързано с инструментите на различните производители.
Vencislav
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 7:17 pm
Местоположение: Варна

Съвет за роботизирана тотална станция???

Мнение от Vencislav »

Здравейте колеги.Бих искал да събера малко мнения за роботизирана тотална станция.Тъй като моята вече доста поостаря (Морално) си мисля за смяна с нова роботизирана.От тук идва питането ми към каква да се ориенирам.Аз имам сега sokkia set 330 rk3 с пълна клавитура , 2 диплея , 3", без призмено мери до 250м. Мисля си че нова роботизирана ще ми даде възможност да си меря сам ?(МАЛКИ ЗАСНЕМАНИЯ) Sokkiata мери добре през шубрака. Безпризмено е супер .Дразниме слабата оптика винтовете Не са безконечни, софтуера за сваляне и качване е много скапан и капризен.
1/ Чудя се тоталка роботизирана в този клас 3" и безпризма до 250м, робот колко ще струва?
2/За моята колко мога да и взема ?(Перфекна е КАЛИБРИРАНА )

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за роботизирана тотална станция???

Мнение от GeoRT »

На 330Rk3 не съм забелязал да и куца оптиката. Безконечните винтове на мен лично не са ми приоритет. Безгрижния софтуер е MapSuite - дискутирано е тук.
Лично аз си мисля че на тази тотална станция в момента могат да и се вземат не повече от 4000лв, предвид това че чисто нова Соккиа, която е наследника на 330 струва около 7000.
Не съм работил с роботизирани станции и за съжаления нямам преки наблюдения.

Vencislav
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 7:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за роботизирана тотална станция???

Мнение от Vencislav »

Мерих веднъж с една лайка 1'' стори ми се доста по силна оптиката. Винтовете са малко досадни иначе не са проблем . MapSuite не знаех за нея сега ще прочета !!! Тоталката е супер добра ама като имаш да измериш 50 тина точки за някоя малка снимка или отразяване в кадаструра ако можеш сам е най удобно. Аз имам малко работа с геодезия и всеки път търся някой да ми помага. Обикновенно е някой персонаж на който трябва да отделя сумати и време да му обясня къде да ходи с щока което е досадно. По лесно ми е да накарам персонажа да седи до тоталната и да я пази някой да не я събори :-)

Rosen
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 08, 2012 7:42 pm

Re: Съвет за роботизирана тотална станция???

Мнение от Rosen »

Наскоро видях обява за Топкон роботизирана тотална станция, втора употреба, за около 15000 лв.
Цените на новите са доста по-високи от на обикновените тотални станции.
Дали е разумен разход покупката на роботизирана. Според мен всичко зависи от обема и заплащането на извършваните дейности.
Трябва да има възвръщаемост на извършената инвестиция в разумен срок.

Публикувай отговор