GNSS TRIMBLE - експорт филтри

Всичко свързано с инструментите на различните производители.
dodimitrov
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 10:45 am
Местоположение: София

Re: GNSS TRIMBLE - експорт филтри

Мнение от dodimitrov »

С риск да прозвуча нетърпеливо и нахално, ще си позволя да попитам има ли резултат?

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: GNSS TRIMBLE - експорт филтри

Мнение от GeoRT »

Забавих се, но ме налегнаха грижи от най-различно естество, пък и се оказа че си иска повече време.
В крайна сметка предлагам това, което съм събрал до момента и което лично мен ме устройва.
Познавайки се, едва ли ще седна отново да чопля по темата освен ако за зла съдба не се окажа с много свободно време.
Прилагам архив, в който има програмката AsciiFileGenerator.exe и следните XSL филтър файлове за експорт от *.JOB:
- AGKK.xsl
- Calibration.xsl
- KML file.xsl
- Survey report.xsl
- MAP-ENG.WGS.xsl
- MAP-ENG.GRID.xsl

Първия "АГКК" всички го знаете какво представлява.
Calibration.xsl изкарва в HTML формат данни за локализацията - идентични точки, поправки и т.н.
KML file.xsl - експортира доста приветливо изглеждащ файл за директно отваряне в google earth
Survey report.xsl - извежда в ХТМЛ формат подробния лог на събитията в джоба в реда на появяването им.

- MAP-ENG.WGS е нещо, което малко съм пипнал. При входа на файла се появява диалог, в който трябва да се избере един от три формата: ECEF (геоцентрични), Degree-Minute-Second (XX°XX’XX.XXXXX”) или Decimal Degrees (XX.XXXXXXXX). Освен това при всеки избор се извеждат и кода на точката и височината на антената.
Ето примери за трите опции:
Clip.jpg
Clip.jpg (59.83 KiB) Преглеждано 5072 пъти
Clip_2.jpg
Clip_2.jpg (165.09 KiB) Преглеждано 5072 пъти
Clip_3.jpg
Clip_3.jpg (184.15 KiB) Преглеждано 5072 пъти
Clip_4.jpg
Clip_4.jpg (152.74 KiB) Преглеждано 5072 пъти

- MAP-ENG.GRID.xsl извежда GRID координати на точките, както и другите детайли, които коментирахме по-горе в темата:
Clip_5.jpg
Clip_5.jpg (318.63 KiB) Преглеждано 5072 пъти
Ако на някой не му допада реда на представяне на данните или пък желае да се отърве от част от полетата трябва да редактира два реда:
- на ред 175 се редактират НАДПИСИТЕ НА ЗАГЛАВНИЯ РЕД
- на ред 343 се редактира РЕДА НА ИЗВЕЖДАНЕ НА ИНФОРМАЦИЯТА ПО КОЛОНИ
Който има желание ще се ориентира какво е нужно да се пипне.
От мен толкоз. ;)
Поздрави.

ФАЙЛ ЗА ДЪРПАНЕ:
TRIMBLE.XSL.rar
(361.48 KiB) Свалено 392 пъти

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: GNSS TRIMBLE - експорт филтри

Мнение от GeoRT »

Бре, защо никой тримбъл тестер не докладва че ASCIIFILE... програмата не тръгва така както съм я качил в архива.
Най-добре дръпнете безплатно инсталацията и от тука: http://www.trimble.com/globalTRLTAB.asp ... tion-62098

HaCko
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 7:04 pm

Re: GNSS TRIMBLE - експорт филтри

Мнение от HaCko »

GeoRT написа:Бре, защо никой тримбъл тестер не докладва че ASCIIFILE... програмата не тръгва така както съм я качил в архива.
Най-добре дръпнете безплатно инсталацията и от тука: http://www.trimble.com/globalTRLTAB.asp ... tion-62098
Ами тръгваше си... аз поне нямах проблеми с нея.

Публикувай отговор