Трасиране с Лайка

Всичко свързано с инструментите на различните производители.
NVN
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 11:12 am

Трасиране с Лайка

Мнение от NVN »

Моля някой да ми отговори на въпроса: има ли значение дали съм въвел височината на инструмента и котата на точка на стоене и точка на ориентиране при трасиране? Става дума за трасиране на точки на линеен обект (определяне на трасе). Имам спомен ,че няма значение но моля някой да ми отговори.
П.С. Не съм много наясно с тази техника

Veso
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 8:15 am

Re: Трасиране с Лайка

Мнение от Veso »

Понеже явно на този, който ти е дал тази техника не му пука дали трасирането ще е вярно, явно няма значение.
ПП нищо лично. :)

NVN
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 11:12 am

Re: Трасиране с Лайка

Мнение от NVN »

Днес успях да се свържа с един колега, та каза ако ме интерисива трасировка самп по Х и У нямоло значение. Вярно ли това?

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Re: Трасиране с Лайка

Мнение от Незнайко1 »

NVN написа:Днес успях да се свържа с един колега, та каза ако ме интерисива трасировка самп по Х и У нямоло значение. Вярно ли е това?
Така зададения въпрос поражда друг въпрос: от къде си купихте дипломата?
Та, отговора е и Да и НЕ!
Ако работим в идеалната равнина не ми трябват коти и височини на инструмент и сигнал.
Но този инструмент е малко по интелигентен от питащия и в него може да се нанасят корекции върху измереното разстояние за рефракция и надморска височина, ако са включени корекциите е хубаво да се въвеждат и кота на станцията, и височина на сигнал, и инструмент.


ПП
А корекция заради проекция дали не сте се замислили да въвеждате :?: :!: :)
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

Veso
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 8:15 am

Re: Трасиране с Лайка

Мнение от Veso »

NVN написа:Днес успях да се свържа с един колега, та каза ако ме интерисива трасировка самп по Х и У нямоло значение. Вярно ли това?
"Колега", отворете си учебника, вижте си формулите, ако нямате учебник си нарисувайте схемата и си изведете корекцията, не е нещо сложно, вижте за какви стойности на дължината и надморската височина корекцията е значима спрямо изискваната точност на трасиране и не се излагайте повече.
Колегата с който сте се свързали, явно предполага че имате готова опорна мрежа, че тя съвсем случайно е достатъчно добре определена и достатъчно гъста и че "тази техника" е достатъчно точна, че да осигури точността на трасиране.

Публикувай отговор