SOKKIA 530R

Всичко свързано с инструментите на различните производители.
mariozap
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:04 pm
Обратна връзка:

SOKKIA 530R

Мнение от mariozap »

Здравейте,

използвам comms и wincomms за сваляне на данни от тотална станция Sokkia 530r и нямам никакъв проблем до тук добре но не мога да качвам данни на нея бихте ли ми помогнали!!!.

Благодаря за отговорите :)

peterkyosev
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 08, 2010 3:21 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от peterkyosev »

Програмите работят добре само ако имаш истински com порт, но ако се ползва USB кабел, тогава разтоварването на данни е без проблем, но качването не се получава. Може и да не съм уцелил USB кабела, но аз също не успявам да натоваря станцията с данни. Изпробвай през едно старо PC с нормален com порт дали няма да се получи трансфер. Успех!

mariozap
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:04 pm
Обратна връзка:

Мнение от mariozap »

peterkyosev написа:Програмите работят добре само ако имаш истински com порт, но ако се ползва USB кабел, тогава разтоварването на данни е без проблем, но качването не се получава. Може и да не съм уцелил USB кабела, но аз също не успявам да натоваря станцията с данни. Изпробвай през едно старо PC с нормален com порт дали няма да се получи трансфер. Успех!

С лаптоп съм които има coм порт

ger4o
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Ное 09, 2010 5:02 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от ger4o »

Аз качвам данни с COMMS (под DOS) без проблеми и през USB порт. Но пък не мога да накарам WinCOMMS и Prolink да качват...

bobets
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 7:30 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Мнение от bobets »

ger4o написа:Аз качвам данни с COMMS (под DOS) без проблеми и през USB порт. Но пък не мога да накарам WinCOMMS и Prolink да качват...
И аз така същия проблем имам :)

Spawn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 9:31 pm

Мнение от Spawn »

Можеби сте го направили но да спомена, че битрейда, прекъсванията и синхронизацията също трябва да са еднакво нстроене како в комс/пролинк така и на станцията. Поиграйте си да смените ком порта, все някъде ще пробие. Аз имах проблем с качването на една Сокия 530 RK и накрая се получи само с ПроЛинк. Успех.

ger4o
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Ное 09, 2010 5:02 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от ger4o »

Играла съм си как ли не... Логично е настройките на WinCOMMS сваляне и качване на данни да са едни и същи, нали? Да, ама не :) Няма значение - важното е, че съм си направила система за работа ;)

mariozap
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:04 pm
Обратна връзка:

Мнение от mariozap »

ger4o написа:Аз качвам данни с COMMS (под DOS) без проблеми и през USB порт. Но пък не мога да накарам WinCOMMS и Prolink да качват...
Свалям данни без проблем но качването ми е сложно

с какво преобразувате KPT to SDR и от кое меню на "COMMS" DOS ги качвате?

dnikolov79
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 7:02 pm

Sokkia

Мнение от dnikolov79 »

Аз лично си преобразувам ТХТ файл в SDR със Sokkia Prolink а тоталната свързвам с компютъра с WCOMMS (за сваляне и качване на данни).Ако искаш ми пиши на e-mail : [email protected]

Публикувай отговор