Публикувано на: Пет Ное 21, 2008 12:50 am
Вярно си е! )))
Айде лека нощ!
Айде лека нощ!
Аз имах предвид друго - променям координатната система, изравнявам с ТПЛАН и после чак импортвам данните в Civil-a. Това импортване с файлове от ТПЛАН - dpi и kpt не става. Явно трябва да се конвертират във fbk. Как?smindi написа:Поне аз доколкото знам, проблема е в кординатната система. Просто не се сещам как ще накараме Civil да смята в 1970г.
иначе, за работа и относно възможностите на Civil или Land, тъй като разбирам че не си работил преди това с този софт... аз лично те съветвам да обърнеш внимание на приложените в друг раздел ръководства ...предоставени най-любезно от същите тези момчета. Там ще намериш отговори на доста въпроси ...не казвам на всички но ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА и разбира се известно количество опит.m9ck написа:Разпознава си KPT , чак ушите му пукат на Civil-a. KPT-то не е нищо по-различно от PNEZ(space delimited) формат, при импорт-а на точки. Дори не е нужно да го преименуваш.
Да, това ми стана ясно.Весела написа:Аммм ...виждам, че е изместен центъра на тежестта на иначе първоначалната тема, все пак в отговор на Картограф:
1.Не, ТПЛАН няма да изведе fbk-файл
2.Не..Civil няма да импортне dpi-файл, защото формата, който ползва е fbk за вход на данни от измервания
3.Убеди се, че разбираш съдържанието на файловете споменати по-горе от момчетата изобщо в темата ...да те всички са текстови, но с различна архитектура
Аз не правя изравнения с ТПЛАН, това го правят геодезистите. Моята задача е пространственото моделиране, в случая на терени, получените геодезически измервания от тях и 3D визуализацията им.Моят така да се каже съвет е да правиш на този етап изчисленията и т.нар. изравнения или още "adjustments" с известния на всички ни ТПЛАН с която версия разполагаш и от тук обърни внимание на думите на колегата:
Да, пробвах да импортна само точки, но пак не ги разпознава.m9ck написа:Разпознава си KPT , чак ушите му пукат на Civil-a. KPT-то не е нищо по-различно от PNEZ(space delimited) формат, при импорт-а на точки. Дори не е нужно да го преименуваш.
Да, свалил съм ги всичките, но така или иначе информация за конвертиране на kpt във fbk не намерих.иначе, за работа и относно възможностите на Civil или Land, тъй като разбирам че не си работил преди това с този софт... аз лично те съветвам да обърнеш внимание на приложените в друг раздел ръководства ...предоставени най-любезно от същите тези момчета. Там ще намериш отговори на доста въпроси ...не казвам на всички но ЧЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА и разбира се известно количество опит.
Желая ти успех ...!
eria написа:Винаги съм се чудил на системата, при която геодезистите мерят, а някой друг моделира и визуализира.
eria написа:Да, не са инженери, може би е подходящо да са финансисти.
Ами, да и аз това казвам. Та, в края на краищата изобщо има ли конвертиране от kpt във fbk, или направо ги импортвате като точки - PNEZ(space delimited)?Не са изненадващи тогава всичките ти проблеми с Civil.
Ясно. Разбрах.Весела написа: абсолютно ще се съглася с eria и това е проблема в случая наистина ...изглежда дори бих казала налудничево, но е факт!
Не мисля да давам друг коментар ...но ще кажа все пак, че не ти трябва изобщо предполагам така впрягания "fbk"-файл, вземи kpt-то и го импортни в Civil-а...ето това 100 % е написано в инструкциите, как да вмъкнеш точки от файл със структура P N E Z има и други варианти в случай че са ползвали кодове и т.н. Разгледай какво предлага менюто за импорт на точки...това е !
Да, това и правя. Няма да Ви взема хляба, спокойно. Всъщност, аз и да искам не мога.Картограф, харесва ми обобщението на трудовия механизъм, което правиш. В този дух, горещо те съветвам да се концентрираш върху картографията.
Виж сега, уважавам факта, че в този форум съм ти като на гости и все пак гледам да спазвам твоите правила, първия път подминах този "упрек", но ми се струва, че вече прекаляваш и излизаш от рамките на добрия тон, а мен това сериозно ме дразни.Искрено ме възмущаваш с мързела ти!
Да, това го разбрах вчера.Ти за толкова време не разбра ли каква е структурата на един ФБК файл че да си отговориш сам???
ArcGis 9.2И с какъв софтуер си моделирал пространствено до този момент, че ми е е интересно?
СУ "Св. Климент Охридски".А, най-интересно от всичко ми е къде си я завършил тази картография?
Точно така, точно това е и разделението на дейностите. Поне при нас.m9ck написа:Картографе, ти сам диференцира гисаджиите от геодезистите. Тогава не е ли работа на геодезиста да обработи преките си измервания, а ти като гисаджия да получиш само готово множество от точки. В този ред на мисли на теб не ти трябва ФБК, стига ти вече много кратно споменатия PNEZ.