Геомат

Програмно обезпечаване на Геодезията.
Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Геомат

Мнение от Питър »

Публикувам свои програмки за геодезия, свалят се свободно от страницата :
http://geotec.free.bg/GeoMAT.htm

Скоро ги пренаписах, придадох им търговски вид и е възможно да има нещо дребно за дооправяне ... с времето и ако има интерес ще поработя още върху тях.

Версиите , които са професионални и работят с голям обем данни не са безплатни. За момента е достъпен само свободният вариант.

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

Добавени още 2 програмки на страницата - също за свободно теглене. Позволяват бърза връзка от координатен регистър през BGSTrans към Гугъл Земя.

Следваща програмка, която ще се появи ще записва NMEA изходен формат от всяко Gps устройство.

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

Декодера на "NMEA-0183" формат е качен и може да се тегли свободно от горния адрес ...

В Goodle Play съществува безплатно приложение за Android с името NMEA Tracker. В последния пакет, който качих има добавена програмка - тя ще конвертира изходните файлове на Tracker-а и ще позволи да се ползват през Декодера.

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

Различни дребни поправки и добавки в съществуващите програми - качени днес, 24.юли.
И тук вече следват отпускии ...
Следваща стъпка - реализирация на задачи от аналитичната фотограметрия или ... сантиметрова точност с помоща на фотоапарат и комп. ! ...нооо , не по-рано от коледно време, надявам се.

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

Начало на личното ми проучване в посока "цифрова фотограметрия" :
https://all3dp.com/1/best-photogrammetry-software/ - място в мрежата, където човек може да се усети "в час". [16 Best Photogrammetry Software Tools in 2019 (6 are Free)]

https://all3dp.com/ - ето го корена

HaCko
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 7:04 pm

Re: Геомат

Мнение от HaCko »

Поздравления за положения от вас труд!
В последно време съм доста зает и не съм успял още да тествам разработения от вас продукт, но при първа възможност ще го направя!
Разработката за цифровата фотограметрия звучи интересно, ще очакваме с нетърпение.

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

Привет !
Добре дошъл е всякакъв тест и ще е полезен, крайната цел е в удобството.
Има и неща които чакат - пример са засечките в ГеоМАТ, те са незащитени от лоша геометрия и са на отговорноста на измерващият за момента.
Относно фотограметрията се изненадах, че съществуват прецизни и безплатни програми.
А тя , фотограметрията е много удобна за документиране - снимаш и си тръгваш и никой не може да спори, когато по всяко време си във възможност да определиш точни координати от снимките.

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

Качвам няколко програми, които обработват хидрографски промери - от начален 'суров' запис до готова карта. Обема данни, който се обработва е неограничен и програмите са свободно достъпни.
На някой ако са му интересни тези неща - ще му предоставя и сорс-кода, за да може да си го доработва ... както му е удобно.

Адреса е същият като горе - http://geotec.free.bg/GeoMAT.htm

има добавен ред "ProMAT.exe"

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

До момента няма коментари, въпроси, дори и заяждания не се явяват :)) . Супер !
Моя план е тия дни да приключа и да кача последно аналитичната фотограметрия и с това да завърша делото.

PGP
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 2:07 pm

Re: Геомат

Мнение от PGP »

Питър написа:До момента няма коментари, въпроси, дори и заяждания не се явяват :)) . Супер ?
Ами работя на x64 компютър под Линукс и Windows 10, да се слага виртуална машина с Windows 95, 98, Nt или XP или ДОС, a и тъч дисплей, колко привлекателна ще бъде тази програма?
Има много хубави програми но заради лошо проектиран дизайн, тегав вход, и си остават само за статистиката.

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

Тук идеята е съвсем различна. Вие сте изминал дълъг път в развитието си и стоите на предната линия на знанието. Настоящата работа може да представлява 'начало' , може да поставя 'основи' - за тези, които харесват мекия образ на "Theo 020" и им е интересна класическата геометрия от 5 до 7 клас.
Говорейки за полети до Марс, много хора днес предпочитат да вземат почивен ден и да съзерцават небето от пейката в парка - за което са достатъчни пейка и парк. Такъв подход ликвидира разликата между Агенцията за космически полети и свободния човек.

Интерфейс - има такава посока и път за развитие разбира се, но това не е за мен. В случай, че се появи художник , архитект-дизайнер ..ще го взема в екипа.

Намеря ли време ще събера тук един списък от програми, който би удовлетворил подобни предизвикателства - съответно с цени, би било полезно.

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

Попадна ми компилатор за 64-битови "чекмеджета", в резултат на страницата се появи нов червен ред. Да се надяваме, че компилатора е як, нищо не е тествано след компилация ...
Библиотеките на "Win.Pascal.x64" не сработиха и интерфейса си остава старото "дърво" - http://geotec.free.bg/GeoMAT.htm
За момента няма време и ресурс за повече.

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

Доста време е минало, не бях отварял да погледна :)) бреййй .. над 7 хил. преглеждания.
Тая цифра взе че ме анбицира да се стегна. Разбира се че нищо не съм свършил от обещаното .. някога си преди 2 години.
До края на месеца ще прегледам като за последно отворената версия на GeoMat и ще ви я кача, някъде малко над 500 точки мрежа може да се решава с нея.
Когато един безделник се заеме да свърши нещо - положението става сериозно :))))))

Питър
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Май 03, 2019 11:27 am

Re: Геомат

Мнение от Питър »

Качени са програмките ... ГеоМАТ х32 / х64 , CAD_Format x32 - на последен ред - ПУБЛИКАЦИЯ_2022,
адреса е същия - http://geotec.free.bg/GeoMAT.htm

Публикувай отговор