Total-convertTS.exe - Конвертиране на данни.

Програмно обезпечаване на Геодезията.
GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Total-convertTS.exe - Конвертиране на данни.

Мнение от GeoRT »

Качих в секцията "ПРОГРАМИ" следното софтуерче: Total-convertTS.exe

Изображение

Ето и описание на програмaта от автора и инж. Костов - geozemia@gmail.com
Програмата Total-convertTS е предназначена за:

1. Конвертиране на файла от тоталната станция (*.sdr) във файл със структура:

NS Ih NT Th Hz Z SD
NT Th Hz Z SD
...

2. Форматиране на текстов файл със структура:

NT X Y

в *.sdr формат за качване в тотална станция.

I. Извършвани проверки на преките геодезически измервания.
При наличие на разлики между измерванията в първо и второ положение
на зрителната тръба, по-големи от въведения допуск, евентуалните проблеми биват извеждани на екран:
1. При наличие на дължинно измерване, извършено в първо и второ положение на зрителната тръба с разлика по абсолютна стойност между двете измервания, по-голяма от въведената граница.
2. При наличие на колимачна грешка, по-голяма от въведената граница.
3. При наличие на индексна грешка, по-голяма от въведената граница.

II. Измерените координати с тоталната станция, след тяхното извеждане на екран могат да бъдат копирани или записани във файл.

III. При наличие на въведени от клавиатурата на тоталната станция координати (N, E), те биват извеждани в прозорец "Въведени точки от инструмент"

IV. Броят на:
1. Подробните точки
2. Точките с измерени координати
3. Точките, въведени с клавиатурата на инструмента

се извеждат в съответните прозорци на програмата.

За подробна точка се възприема точка с номер по-малък от 10000.

V. При наличие на координати по-малки от въведената референтна точка, се извежда съобщение.

VI. При експорт *.TXT-> *.SDR на координати по-малки от въведената референтна точка, нейната стойност се добавя към координатите.

VII. При наличие на данни (NT X Y) в табличен вид от Excel, същите могат чрез Clipboard (копиране) да бъдат директно въведени в програмата за експорт в *.SDR.

Новости във версия 1.7:
а) Добавена е възможност за запис в текстов файл на (NT x y), които са прочетени (копирани) от Excel.
б) Създадена е възможност за запис на (NT x y h) от Excel във файл с разширение *.kpt и структура:
object
NT x y h
.......
NT x y h
Конвертирането става след като необходимата информация бъде маркирана и копирана в средата Excel.
в) Създадена е възможност за запис на (NT x y h) от Excel в текстов файл (*.TXT) със структура:
NT x y h
.......
NT x y h
Преобразуването става по аналогичен на посочения по-горе в т. б начин.

Новост във версия 1.8:
Създадена е възможност за експорт на данните от Excel в *.kpt и *.txt с и без добавяне на референтна точка.
По подразбиране референтната точка се добавя.

Geomatics
administrator
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:17 pm
Местоположение: гр. Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Geomatics »

Аз лично използвам продукта на Sokkia ProLink1.15, за да конвертирам файлове с координати в SDR формат. Дълго време имах сериозни проблеми с качването на данни в станцията (предполагам заради програмите, с които конвертирах в SDR). От както конвертирам с ProLink вече нямам проблеми с качването.
Не съм се ровил да проверя дали може да се направи и конвертиране от *.sdr в *.dpi или *.Kpt. Но ще проверя.

Grigo
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 4:57 pm
Местоположение: Stara Zagora

Конвертиране на данни.

Мнение от Grigo »

GeoRT -писа преди време "На тези, които работят с Leica (DNA03, DNA10), мога да предложа формат файл (маска), с която да разтоварват инструмента директно като *.dpi за геометрична нивелация.
Аз съм я правил - всичко е точно!

П.П.
Също така съм правил и маски за изход към *.kor и *.dpi за планови измервания."


Извинявам се много ако съм нахален моля да ми бъде простено тъй като темата за Тплана е заключена, пък аз прочетох това преди време писах мейл но не поучих отговор. И за това направо се регистрирах тук и понеже сега имам време да се позачитам по форуми готино е колеги да обсъждаме проблеми и да си помагаме аз винаги бих помогнал с каквото мога на всеки.
Валидно ли е предложението още за dpi и kor за нивелирите на лайка. Благодаря предварително! Надявам се и аз да съм от поза на някой нали за това са зъздадени тези форуми.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Ами да ти кажа честно... сега погледнах и тези маски за нивелира, май съм ги затрил. :(
Принципно двата формата са много ясни и лесно човек може да си направи свои маски.
Проблема е че вече нямам такъв нивелир подръка и не мога да тествам, иначе пак щях да ги напиша.

П.П.
Въпроса ти по-скоро е за тази тема:
http://geodesy-bg.net/forum/viewtopic.php?t=16
Така че, ако искаш да продължиш по въпроса, най-добре пиши в нея или направо пусни нова това.

Grigo
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 4:57 pm
Местоположение: Stara Zagora

Мнение от Grigo »

GeoRT написа:Ами да ти кажа честно... сега погледнах и тези маски за нивелира, май съм ги затрил. :(
Принципно двата формата са много ясни и лесно човек може да си направи свои маски.
Проблема е че вече нямам такъв нивелир подръка и не мога да тествам, иначе пак щях да ги напиша.

П.П.
Въпроса ти по-скоро е за тази тема:
http://geodesy-bg.net/forum/viewtopic.php?t=16
Така че, ако искаш да продължиш по въпроса, най-добре пиши в нея или направо пусни нова това.
Ще се опитам да си направя своя ако не се справя тогава, пък ако се справя и съм доволен ще го направя достояние на всички.
Благодаря за вниманието и бързия отговор.

Публикувай отговор