Програма за трансформиране 1970 -> 1930

Програмно обезпечаване на Геодезията.
Glam
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:57 pm

Програма за трансформиране 1970 -> 1930

Мнение от Glam »

Необходима ми е програма за трансформиране 1970 -> 1930 ... потърсих из интернет но не намерих някакво решение. Надявам се някой колега да може да помогне, или поне да ме насочи. Благодаря предварително.

ggineff
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 8:11 pm

Мнение от ggineff »

Има програма за трансформиране, но е досовска. Иначе стартира и работи под ХР, но има проблеми с кирилизацията. Мога да я изпратя на електронна поща.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

На мен ми е интересно какво по-точно иска да трансформира колегата Glam. Сигурно някой стар план иска да ориентира.

Glam
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:57 pm

Мнение от Glam »

Пощата ми е [email protected] мисля че ще се оправя и под ДОС. А иначе наистина става въпрос за стар кадастрален план, вероятно в КС 1930г. Необходимо ми е да извлека координати на ПИ от този план за изготвяне на комбинирана скица с действащия КРП за съдебно дело. За сега съм я направил по идентични точки с действащия КРП, но надявам се ще се намери програма за трансформиране.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Ами, аз лично на твое място не бих се занимавал с тази трансформация.
Ако наместването по идентични точки ти идва добре, по-добре не се хаби. :)

Glam
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 9:57 pm

Мнение от Glam »

Аз така и ще направя колега, то на този разпокъсан план не мисля че трансформацията по кръстове ще стане по-точна.. :) но все пак реших да питам и по принцип за някакво подобно решение. Е ще съм задължен на ggineff ако ми прати досовската програма ако не е проблем.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Мога и аз да ти я пратя в краен случай - трябва да я търся мноооого. Даже може и да съм я затрил.

Публикувай отговор