GeoBase - AddOn към Autodesk, пакет с програми за геодезисти

Програмно обезпечаване на Геодезията.
Публикувай отговор
Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

FlexType или нещо подобно да се е инсталирало?
Някой от тези програми подменят и системните шрифтове, така че провери десен бутон на дисплея и на темите виж какви са им шрифтовете и имат ли кирилица.
Ако не се оправи пробвай да инсталираш FlexType но чекни тикчето за UNICODE да се поддържа по умазано от това няма да стане.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

buildera
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 12:01 am
Местоположение: В.Търново,София

Мнение от buildera »

Благодаря на отзовалите се. Оправих го като изтрих папката в прогамс файл, която при деинсталация остава и инсталирах отново. Сега обаче не ми изкарва под меню на интерполация. Преди имах възможност за интерполация по полилиния, по точки и т.н., дали нямаще някаква добавка :roll: :wink:
СЛЯПАТА кокошка, като прогледне, иска да се качи и на петела.

TrimbleFan
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 4:39 pm
Местоположение: София

Мнение от TrimbleFan »

Здравейте колеги!
Ситуацията е горе долу следната!
m9ck написа:.... До този момент не бях я ползвал, наложи се да правя надлъжни профили и реших да пробвам с GeoBase. При "терена" всичко е ОК, но при решаване на нивелетата има някои бъг-ове, като например: проектните и работните коти не ги пресмята коректно - с разлики от 2-3см, също така забелязах, че ако едното нивелетно рамо е с нулев наклон неможе да изчертае вертикалната крива, а работните коти отиват не където трябва :).
При мен бъговете не са като тези на колегата , а че въобще не иска да изчисли каквото и да било! След като посоча, на кой профил искам да сметне нивелетата програмата просто забива - или по-скоро не мога да посоча полилинията която ми е за нивелетата! Молбата ми е ако може някои на който програмата му върви (или колегата m9ck) и успява да пусне нивелетата ( пък дори и с горе посочените пропуски) да опише последователно как става това! Предварително Благодаря!
m9ck написа: Немога да не изкажа благодарности и комплименти към целия екип създал GeoBase! Продължавайте да я развивате!

Напълно те подкрепям колега!

nqkoi_bg
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 12:51 pm
Местоположение: Варна

???

Мнение от nqkoi_bg »

Здравейте с Аутокад 2009 инсталирах си GEOBASE v.4.5 изкарах си менюто. обаче където и да щракна в него ми изписва долу в командния ред . Command: txtl Unknown command "TXTL". Някой може ли да ми помогне, нещо допълнително някъде ли се инсталира ? Благодаря и приятен ден.

100jan
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 3:38 pm
Обратна връзка:

Мнение от 100jan »

injekciona написа:Здравейте, инсталирах GeoBase както е в описанието. Добавих го в menu-то и Geo.VLX в Contents. Всичко нормално като стартирам Autocad изглежда всичко да се зарежда нормано:
Customization file loaded successfully. Customization Group: IMPRESSION
Customization file loaded successfully. Customization Group: EXPRESS
Customization file loaded successfully. Customization Group: GEOBASE
Regenerating model.
AutoCAD Express Tools Copyright © 2002-2004 Autodesk, Inc.
Command:
AutoCAD menu utilities loaded.
Loading GeoBase ... Done
************ GeoBase v5.3 Loaded ************
Но каквото и да се опитам да правя дава различни грешки. Преди работех на Autocad 2006 и Windows XP 32bit и всичко беше нормално. Сега съм със Autocad 2008 и Windows 7 64bit. Може ли от 64 битовия windows да прави проблеми. Мерси
:roll:

Копираш GEOBASE папката от c:\Program files (x86) в c:\Program files и си готов.....
Stoian D Mitrew

Gecata
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 4:02 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Gecata »

Някой може ли да помогне, инсталирах AutoCAD 2009 обаче не ми излиза менюто geobase. Инсталацията протича нормално, но менюто го няма...
Помагайте :roll:

todor_trifonov
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 5:00 am

Мнение от todor_trifonov »

И аз имам същия проблем. Инсталира се geobas но не се показва никъде. С windows 7 32bit съм. Ще съм много благодарен ако някой се е справил с проблема и го напише в стъпки. Благодаря.

peterkyosev
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 08, 2010 3:21 pm
Местоположение: Добрич

Пробвай

Мнение от peterkyosev »

Tools, load application..., стигаш до program files\geobase\geo.vlx и после бутон load. Рестарт и би следвало да тръгне. Поне при мен стана от "раз".

todor_trifonov
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 5:00 am

Мнение от todor_trifonov »

Благодаря на колегата за бързия отговор, но не ми се получи. Autocada-а е 2008. Незнам къде бъркам. Има и по-нова версия на geobase 5.3 но ми изписва че страницата не съществува. Ако може още някой съвет?

todor_trifonov
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 5:00 am

Мнение от todor_trifonov »

Изписва ми "Enter name of customization file to load:" и незнам какъв файл да заредя. Някой ако знае ще съм му благодарен да каже.

HaCko
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 7:04 pm

Мнение от HaCko »

Значи относно проблема с не показването на GeoBase:
CUI => Transfer => Open custumization file => намираш geobase.cuix и го добавяш. след това от дясно имаш Menu>GeoBase, придърпваш го към менютата в ляво. Затваряш, сейфаш и си пушка. :)

todor_trifonov
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 5:00 am

Мнение от todor_trifonov »

Колега, благодаря за отговора, но не ми се появява geobase.cuix така че немога да ги направя останалите стъпки. Съмнява ме, че при инсталацията някои файлове не се инсталират. Можеш ли да ми изпратиш geobase с който ти го правиш. Благодаря предварително.

todor_trifonov
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 5:00 am

Мнение от todor_trifonov »

Благодаря на отзовалите се. Стана работата.

isinka
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 4:23 pm

Re: GeoBase - AddOn към Autodesk, пакет с програми за геодез

Мнение от isinka »

Имам абсолютно същия проблем като колегата, файла просто не се появява, с Аcad 2012 съм, преди известно време работих с geobase, но на 2006 версия. Може ли някой да ми помогне ?

todor_trifonov
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 5:00 am

Re: GeoBase - AddOn към Autodesk, пакет с програми за геодез

Мнение от todor_trifonov »

Здравейте!
Има ли някой с Windows 7 64bit да си е инсталирал geobase?

Публикувай отговор