питане за цена ?!

на геодезическа тематика.
g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

питане за цена ?!

Мнение от g_ishkitiev »

Здравейте, колко пари според вас може да струва изработването на кадастрален план на село с площ около 400декара. Имотите предполагам са около 500. В това да се включва и създаване на 4 нови триангулачни точки.
Говорят ми за едни цени около 20 000лв. с ДДС, които както и да смятам с каквито и икономии все не ми се вързва.
Според мен нормалната цена на нещо такова В КРИЗА е около 50 000-60 000лв. За да може като го почнеш, спокойно да го работиш. Да си направиш хубава документация, да се отдели повече време на цифровия модел. Иначе трябва тия които работят там да мерят от 7 сутринта, до 8 вечерта, да се спи в къщата на някой баба и да се ядът пилешки кренвирши.
Разбирам, че е криза ама вече излиза че трябва да работиш без печалба.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Че кой е казал че от кадастрални карти се взимат пари? :lol: 8)
Съвсем точно са те насочили.
Петстотин лева на хектар е добра цена в сравнение с цените на които се работи по ЛОТовете на АГКК.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Да не остана криво разбран... и според мен парите които се дават за кадастър са на недостатъчни. Оттук идва и некачествения продукт.

djaba
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 8:38 am

Мнение от djaba »

.
Последно промяна от djaba на Пон Ное 09, 2020 11:07 am, променено общо 1 път.

ван
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 4:07 pm

Мнение от ван »

djaba написа:Само би ли могъл да уточниш като казваш Кадастрален план - Кадастрална карта или Специализирана карта имаш предвид?

Ако е КК съм абсолютно съгласен с GeoRT.
:!:
Ако е специализирана карта - и за кремвирши няма да има - ще карате на шийки и фенери!!! Дори, ако става дума за дигитализиране, РГО и контролна снимка за оценка на дигитализирането - пак ще се "наиграеш".
.... чак сега видях, от кога е темата. Би ли споделил развръзката.

g_ishkitiev
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от g_ishkitiev »

Още нищо не е станало :-). Чакаме общината да реши дали ще има пари за такава работа или не.

Публикувай отговор