Още една хранилка - МРРБ с нов ГИС

на геодезическа тематика.
dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Точно така GeoRT, професионалните задължения са на първо място и трябва да се извършват възможно най-качествено и това да се очаква и от останалите. А не като сега да се насажда идеята, че няма виновни, защото няма невинни и че ВСИЧКИ са маскари. Успешна работа!

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

Темата, която сте захванали е доста обширна и отговор може да се търси и естествено да се намери ако се намирате да речем в Англия, Германия, Канада, Австралия.... Когато поживееш в не толкова циганска действителност, когато правилата и редът са нещо нормално, когато няма български вестници и телевизия на близо, институции и институцийки, през които рано или късно минаваш и се тровиш и псуваш, когато проблемите ти станат с времето някак си други.... Когато заживееш един сравнително спокоен и сигурен, изпълнен със смисъл живот... Тогава военни, полиция, докторчета, даскалчета, цигани кръстили малкото си циганче - Ферхонде... и т.н., остават малки, нищожни и смешни.... Тук, сега, и в близките 20-30 години няма смисъл да си човъркаме мозъка, щото да пикаеш срещу вятъра е кофти, Донкихотовците не са на мода... Вятърните мелници ги преватизираха и нищо не работи.
Та по същество, Незнайко, кажи горе долу къде е имота да видим какво ще се намери...

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Да, всички ние искаме да вършим работа само от удобното столче в офиса. Ама не става. Трябва да се отиде и до обекта, да се оцапаш малко с кал, да те побрули вятъра, да те попече слънцето или да поизмръзнеш. Не вярвам обаче някой да отказва работата, поради такива неудобства.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Всеки си носи отговорността за това, което прави.
Аз нямам против да помогна на колегата.
Имам следните листи в 1:25 000:

К5 - 12 - А - г

К5 - 12 - Б - в
К5 - 12 - Б - г

К5 - 12 - В - б
К5 - 12 - В - в
К5 - 12 - В - г

К5 - 12 - Г - а
К5 - 12 - Г - б
К5 - 12 - Г - в
К5 - 12 - Г - г

===============

К5 - 13 - А - в
К5 - 13 - А - г

К5 - 13 - Б - в
К5 - 13 - Б - г

К5 - 13 - В - в
К5 - 13 - В - г
К5 - 13 - В - б
К5 - 13 - В - а

К5 - 13 - Г - в
К5 - 13 - Г - г
К5 - 13 - Г - б
К5 - 13 - Г - а

Така го разбирам Сливенския балкан.
Ако ти върши някой от тях работа, пиши на лични.

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

Нещо не разбраф репликата...
Иначе по нея бих казал, съдейки от колеги по света, контакти и т.н с хора от "нормални" държави, че геодезическата работа е строго разделена на специалисти в офис и на полето. И да блъскаш в калта с ботушите и да "мериш" дето се казва не се иска магистърска степен, а просто два месеца курс. Мисля всички го знаят, ама да вметна...

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Нямам нищо против помощта за колегата. :) Имах предвид живеенето на някое по-удобно местенце по света, където някой е свършил работата вече вместо теб.

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

А пък ние тук да живееме в очакване на Годо, а в крайна сметка получаваме едно голямо го.но

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

:lol:

stoianeca
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 12:14 am
Обратна връзка:

Мнение от stoianeca »

Дангеон, излез от калта, стопли се, успокой се и прочети пак=) Писах по-горе за свят в който топлата вода е отдавна открита, системата работи и редовият гражданин се радва на спокоен и сигурен живот. Тук, в България, пусни сега телевизура и чуй как се учим да си мием ръцете още да се предпазим от болести..... :lol:

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Там системата stoianeca не е паднала от небето, хора са я създали. Ама са работели за това, не са чакали. И топлата вода са открили, ама са прокарвали и тръби, та и до сега ги прокарват и подменят та да я ползват. А в телевизура е отражение на общата култура и настройка на зрителите, така че не му се сърди.

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

и понеже и аз работя, как според вас намирате разликата между мазе и склад в сутерен на сграда? :)

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Ъъъ... ами в архитектурното разпределение какво пише? Оттам се пренася и в проекта за площообразуването.
А всъщност не ми е ясно има ли значение дали е мазе или склад. То всъщност мазето не е ли склад? :roll:

dangeon
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:25 pm

Мнение от dangeon »

Да де,
поради тази причина възникна и при мен чуденка още повече, че са сходни по площ. В разпределението обаче за едните пише мазета а за другите складове. В нотариалния акт мазето е описано към апартамент, а склада е описан отделно, та затова се колебая да не се окаже самостоятелен обект. Има го и в номенклатурите...

Незнайко1
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 5:32 pm

Мнение от Незнайко1 »

Благодаря за отзивчивостта Ви, купих си два картни листа, не са скъпи, но възмущението ми е относно некомпетентността на една институция криеща се зад „поверително”, „служебна тайна”, като друга институция ги публикува същите карти като публични. За тези нищожни листи човек си губи няколко дена за заявление после декларация за поверителност за нещо публично. Вместо да се преразгледат и прехвърлят е Геокартфонда, отиваш и си купуваш на момента.
Рано е да закъсняваш, късно е да подраняваш.

GeoRT
administrator
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 7:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от GeoRT »

Чакай че аз не разбрах нещо.
Листите, които ти си търсил при военните няма ли ги в Геокартфонд?

Публикувай отговор